ESN Polska w Collegium Civitas

Udostępnij strone

01.12.2016

W piątek, 2.12, w Collegium Civitas odbędzie się pierwszy dzień Zjazdu Statutowego Stowarzyszenia ESN Polska – NP Warszawa. Studenci z 42 sekcji z całej Polski obradować będą od rana do wieczora o rozwoju Stowarzyszenia, projektach skierowanych do studentów zagranicznych oraz współpracy międzynarodowej. W przerwach sesji plenarnych  wezmą oni również udział w wielu warsztatach i szkoleniach, które także będą odbywać się w Collegium Civitas.

Erasmus Student Network to największa organizacja studencka w Europie, zrzeszająca ponad 500 sekcji z 39 krajów, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, zwłaszcza Programu Erasmus+.

Zajmuje się kompleksowym wsparciem przyjeżdżających do Polski studentów zagranicznych, poczynając od odbioru z lotniska, poprzez pomoc w znalezieniu zakwaterowania, sprawy prawne, organizację ich czasu wolnego (imprezy, wyjścia kulturalne, spotkania językowe, sport) aż do rozwoju zawodowego.

Cztery razy do roku Stowarzyszenie ESN Polska organizuje zjazd statutowy dla około 200 reprezentantów sekcji lokalnych, a obecne spotkanie jest ostatnim już w aktualnym roku kalendarzowym.