„Dzieciństwo wodza”  – konkurs biletowy

Udostępnij strone

09.11.2016

Collegium Civitas oraz dystybutor filmowy Against Gravity promują najnowszą produkcję fabularną, „Dzieciństwo wodza” (The Childhood of a Leader), ktorą zrealizował Brady Corbet, poświęconą losom dziecka dyplomaty w 1918 roku, a przy okazji kulisom negocjacji nad Traktatem Wersalskim.

Mamy jedno podwójne zaproszenie na dzisiejszą premierę filmu „Dzieciństwo wodza”:

„Nie ciągnęło mnie do małżeństwa. Miałam chyba podobne aspiracje, jak ty. Ale on nie rezygnował” – mówi matka tytułowego bohatera „Dzieciństwa wodza”, w której roli zobaczymy nominowaną do Oscara za kreację w „Artyście” Bérénice Bejo. W filmie Brady’ego Corbeta występuje także znana z „Nimfomanki” Larsa von Triera Stacy Martin. „Dzieciństwo wodza” wchodzi do kin 11 listopada. Prezentujemy pierwszy fragment z filmu!

2

Brady Corbet w „Dzieciństwie wodza” opowiada mroczną historię o początkach faszyzmu. Bérénice Bejo występuje w roli matki Prescotta, tytułowego bohatera (w tej roli świetnie debiutujący Tom Sweet), sfrustrowanej kosmopolitki i konserwatywnej protestantki w jednej osobie. Ojciec dziecka jest wysłannikiem amerykańskiego rządu Woodrowa Wilsona (Liam Cunningham, „Gra o tron”) i bierze udział w pracach nad Traktatem Wersalskim.

3

Uwagę chłopcu poświęca jedynie czarującą nauczycielka francuskiego, grana przez Stacy Martin („Nimfomanka”). Chłopiec o wysokim IQ decyduje się na coraz bardziej radykalne formy buntu… Tak obserwujemy jak pewnego dnia rzuca kamieniami w parafian wychodzących z kościoła. Ale to tylko zapowiedź kolejnych ataków furii, z którymi muszą zmierzyć się otaczający go dorośli. W „Dzieciństwie…” występuje także Robert Pattinson, który gra dwie role: przyjaciela domu, a następnie dorosłego dyktatora.

 

Scenariusz „Dzieciństwa wodza”, który Brady Corbet (Peter z amerykańskiej wersji „Funny Games” Michaela Hannekego) napisał wraz ze swoją partnerką życiową Moną Fastvold, jest luźno oparty na noweli Jean-Paula Sartre’a o tym samym tytule oraz na powieści „Mag” Johna Fowlesa. Scenografia i dbałość o szczegóły przywołuje klimat arcydzieła Stanleya Kubricka „Barry Lyndon”. Całości dopełnia wybuchowa, emocjonalna muzyka wirtuoza muzyki współczesnej Scotta Walkera.

4

Bérénice Bejo debiutowała na rynku amerykańskim w filmie „Obłędny rycerz” Briana Helgelanda z Heathem Ledgerem w roli głównej. Otrzymała Cezara za rolę w „Artyście” i Nagrodę dla Najlepszej Aktorki w Cannes za rolę w filmie „Przeszłość” Asghara Farhadiego oraz 6 nominacji do międzynarodowych nagród, w tym Oscara, Złotego Globu i Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych za najlepszą żeńską rolę drugoplanową. Stacy Martin polska widownia doskonale kojarzy z odważnych ról w obu częściach „Nimfomanki” Larsa von Triera (2013) oraz „Pentameronie” Matteo Garrone (2015) , gdzie aktorka wystąpiła u boku Vincenta Cassela. Niedawno zagrała w „Taj Mahal” w reżyserii Nicolasa Saady, który opowiada o ataku terrorystycznym na hotel w Mumbaju w 2008 roku, i „High-Rise” Bena Wheatleya. Aktorka jest także twarzą pierwszych perfum marki Miu Miu.

 

„Dzieciństwo wodza”, w którym polscy widzowie będą mogli zobaczyć od 11 XI 2016 najnowsze kreacje docenionych aktorek, nagrodzono podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w kategoriach Najlepszy Reżyser i Najlepszy Debiut Fabularny. Film na ekranach polskich kin już 11 listopada.

DO OTRZYMANIA ZAPROSZENIE NA PREMIERĘ  9 listopada godz. 19.30 w kinie Kinoteka.

 

Na chętnych oczekujemy pod postem na Facebook Collegium Civitas do (9 listopada) DO GODZ. 14:00.

Brane będą pod uwagę tylko komentarze pod postem konkursowym umieszczone do godziny 14:00! Link

Szanowni Państwo, laureatką konkursu jest Pani Anna Ferlin. Serdecznie gratulujemy. – post konkursowy.

Przypominamy, że nagrodą w konkursie jest jedno podwójne zaproszenie na dzisiejszą projekcję filmu.

Więcej nowości i zapowiedzi filmowych Against Gravity znajdziesz tutaj – link.

1