Collegium Civitas podpisało nową umowę partnerską z The Heller School for Social Policy and Management, Brandeis University w USA.

Udostępnij strone

27.02.2015

Z przyjemnością informujemy Państwa, że Collegium Civitas podpisało nową umowę partnerską z The Heller School for Social Policy and Management, Brandeis University w USA. The Brandeis University to jedna z lepszych amerykańskich uczelni zajmujących wysokie miejsca w rankingach uczelni amerykańskich, jest wśród 35 najlepszych uczelni w USA w rankingu: U.S. News & World Report. Wierzymy, że nasza współpraca w przyszłości zaowocuje wieloma wspólnymi projektami. Współpracę postanowiliśmy zacząć od program wymiany studenckiej.

Program wymiany będzie umożliwiał maksymalnie jeden semestr studiów na poziomie magisterskim w ramach wydziału dedykowanemu studiom: the Coexistence and Conflict. Studenci CC, którzy będą chcieli ubiegać się o przyjęcie na semestr studiów w the Heller School powinni już trochę interesować się następująca tematyką: peace studies, peace research, conflict resolution ponieważ zajęcia oferowane w trakcie wymiany będą związane właśnie z tymi tematami.

Od kandydatów będziemy wymagać bardzo dobrej znajomości języka angielskiego udokumentowanej certyfikatem TOEFL. Studenci mogą być też poproszeni o przygotowanie próbnego tekstu po angielsku i mogą być zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim. Kandydaci powinni mieć dobrą średnią ocen.

Finansowanie: Jako że dopiero rozpoczynamy współpracę z the Heller School studenci wyjeżdżający w ramach programów nie otrzymają żadnego stypendium. Program będzie funkcjonował na tych samych zasadach co pozostałe programy wymiany z uczelniami z krajów spoza UE. Studenci CC płacą czesne w CC i nie płacą czesnego w the Heller School. Koszty lotu i pobytu w USA student opłaca samodzielnie.