Collegium w Studio – inauguracja cyklu debat

Udostępnij strone

29.10.2015

Kampania wyborcza do parlamentu wyraźniej niż poprzednie przeniosła się do Internetu, lecz politycy nie zapomnieli i o bezpośrednich spotkaniach z wyborcami – podkreślali eksperci Collegium Civitas na inauguracyjnym spotkaniu cyklu „Collegium w Studio”, które tuż przed cizą wyborczą odbyło się 23 października w gościnnych progach Baru Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W debacie podsumowującej tegoroczną kampanię wyborczą do parlamentu  udział wzięli prof. Stanisław Faliński, dr Sergiusz Trzeciak i dr Marek Troszyński., a poprowadził ją wykładowca Collegium, redaktor Roman Kurkiewicz (Dwie prawdy, TVN24). Eksperci podczas niej nie tylko przedstawiali własny opis i interpretację wydarzeń, ale też odpowiadali na pytania z sali, np. czy wystawiając do wyborów prezydenckich nową twarz partie robiły wcześniejsze sondaże, czy w Polsce potrzebna jest cisza wyborcza, dlaczego partie wzorują się na kampanii amerykańskiej, a zaczynają działać na dwa tygodnie przed wyborami.

Po debacie w Barze Studio rozpoczęło się party inaugurujące cykl spotkań Collegium w Studio. Dla wszystkich, którzy zostali do końca spotkania, bar przygotował welcome drinki.

Już w przygotowaniach jest kolejne spotkanie – szczegóły wkrótce. Zapraszamy do Collegium w Studio.

Prof. Stanisław Faliński – politolog, historyk, samorządowiec, dziennikarz telewizyjny, reżyser filmów dokumentalnych. Zajmuje się m.in. zdecentralizowaną władzą publiczną i samorządem terytorialnym w Polsce i Unii Europejskiej, politykami lokalnymi i regionalnymi, oraz aktywnością międzynarodową samorządów terytorialnych. Prywatnie narciarz i cyklista.

Dr Sergiusz Trzeciak – konsultant polityczny, prawnik, ekspert do spraw marketingu politycznego, personal branding i public relations. Komentator polityczny w mediach krajowych i zagranicznych. Doradza także firmom, partiom politycznym i osobom publicznym w zakresie budowania marki osobistej, kształtowania wizerunku publicznego, public relations i public affairs.

Dr Marek Troszyński – socjolog, absolwent historii i socjologii, kierownik Obserwatorium Cywilizacji Cyfrowej Collegium Civitas. Realizuje badania społeczne dla wspólnot lokalnych i organizacji pozarządowych.  Członek Rady Konsultacyjnej przy Radzie ds. Przeciwdziałaniu Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nim Nietolerancji. Żeglarz, najczęściej arktyczny.

 

Fotorelacja: Marta Lewandowska