Collegium Civitas zaprasza na dzień otwarty studiów podyplomowych.

Udostępnij strone

09.09.2016

To będzie szczęśliwy wtorek trzynastego!

W najbliższy wtorek, 13 września odbędzie się dzień otwarty studiów podyplomowych w Collegium Civitas. Kierownicy studiów oraz wykładowcy kierunków:

  • Bezpieczeństwo antyterrorystyczne: świadomość społeczna i edukacja
  • Analiza informacji w zarządzaniu bezpieczeństwem,
  • Kryminologia z elementami detektywistyki,
  • Bezpieczeństwo energetyczne: państwo, samorząd, biznes,
  • Art in Practice,
  • Audyt śledczy,
  • Life Coaching Start Up,
  • Trener Coach,
  • Wiedza o winie: media, rynek, kultura

przygotowali prezentacje oraz ćwiczenia dla wszystkich zainteresowanych.

Prelekcje rozpoczynają się o godz. 18:00 w Collegium Civitas na 10 i 12 piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Poniżej przedstawiamy opisy kierunków:

Wiedza o winie: media, rynek, kultura
Prelekcje połączone z degustacją wina
Wzorem najlepszych uniwersytetów Francji, Anglii, USA czy Niemiec Collegium Civitas stworzyło w 2014 roku własne Wine Studies, czyli studia poświęcone dogłębnej znajomości wina. Studia podyplomowe Wiedza o winie. Media-rynek-kultura to już trzecia edycja kierunku, w ramach którego można zdobyć praktyczną wiedzę o historii, geografii i typologii wina, uczestnicząc w warsztatach i seminariach prowadzonych przez najwybitniejszych w Polsce znawców tematu, w tym Marka Bieńczyka, Wojciecha Gogolińskiego czy Monikę Bielkę-Vescovi.

Zapraszamy w ramach dnia otwartego na spotkania z dr. Michałem Bardelem, kierownikiem studiów i redaktorem naczelnym magazynu „Czas Wina”, podczas których będzie można zapoznać się z programem studiów, profilami wykładowców, oraz porozmawiać o tych – w polskich warunkach wciąż jeszcze dość niecodziennych – studiach. Każde spotkanie połączone będzie oczywiście z degustacją wina.

Zapraszamy do sali 1222 na 12 piętrze PKIN na godz. 18:00, 18:20 oraz 18:40.

 

Art in Practice
Mechanizmy światowego rynku dzieł sztuki

To pierwsze w Polsce studia podyplomowe skoncentrowane na praktycznej wiedzy o funkcjonowaniu międzynarodowego świata sztuki współczesnej. Prowadzone przez kuratorów sztuki, galerzystów, dyrektorów instytucji, kolekcjonerów i artystów studia mają kształcić samodzielnych liderów, którzy w przyszłości będą kreować świat sztuki współczesnej i tworzyć własne inicjatywy.

Podczas prezentacji w czasie dnia otwartego kierowniczki studiów Justyna Wesołowska i Marika Zamojska opowiedzą o założeniach programowych, opiszą główne bloki i przedstawią sylwetki wykładowców. Pomysłodawczynie studiów przybliżą również program wiosennego wyjazdu studentów do Berlina.

Zapraszamy do sali 1254 na 12 piętrze PKIN na godz. 18:00 oraz 18:30.

 

Audyt śledczy
Profesjonalne dokumentowanie i zwalczanie nieprawidłowości i przestępstw w biznesie

Głównymi celami Audytu śledczego jest zebranie niezbędnej obiektywnej wiedzy i ewentualnych dowodów, na potrzeby kierownictwa organizacji, a także organów ścigania, jeśli pojawią się uzasadnione podejrzenia popełnienia przestępstwa. Narzędziem, którym powinien posługiwać się profesjonalny audyt śledczy, jest analiza śledcza – której specjalistyczne techniki analizy, oceny i interpretacji informacji, zasady wnioskowania analitycznego, zasady tworzenia przesłanek i formułowania wniosków, zostały zapożyczone z doświadczeń FBI i CIA, a także policji europejskich – nauczenie słuchaczy studiów podyplomowych umiejętności wykorzystania tego narzędzia, stanowi najbardziej praktyczny obszar programu tego kierunku.

Studia podyplomowe Audyt śledczy wyposażą także absolwentów w wiedzę i umiejętności, niezbędne do samodzielnego realizowania zadań audytowych z zakresu dokumentowania i zapobiegania nieprawidłowościom i fraudom w instytucjach, firmach i przedsiębiorstwach, podniosą sprawność w zabezpieczaniu dowodów materialnych oraz kompetencję w zakresie współpracy z osobowymi źródłami dowodowymi, w tym z Sygnalistami. W ramach dnia otwartego spotkanie poprowadzi Piotr Caliński.

Zapraszamy do sali 1047 na 10 piętrze PKIN na godz. 18:00 oraz 18:30.

 

Life Coaching Start Up i Life Coaching
Sztuka empatycznej komunikacji i patrzenia na świat

Czym jest w naszym rozumieniu coaching?

Coaching, to nie tylko zawód, w którym pomaga się danej osobie osiągnąć swój cel. Coaching, to sposób patrzenia na świat oparty na szukaniu tego, co już działa. Nie jest naprawianiem i udoskonalaniem, jest rozkwitem tego, co jest. Z takim patrzeniu na świat, łatwiej osiąga się cele.

Coaching to sposób empatycznej komunikacji, gdzie rezygnujemy z pozycji eksperta a zaczynamy traktować naszego rozmówcę jako równorzędnego partnera. Takie traktowanie osoby jest prawdziwą ulga dla obu stron, ponieważ tylko w ten sposób możemy okazać sobie prawdziwy szacunek.

Coaching to nie tylko pomoc w sukcesie, ale także droga do samego siebie.  Podobno nasz świat nie potrzebuje już ludzi sukcesu, tylko osób z otwartym sercem, którzy potrafią czuć. Im bardziej znamy drogę do siebie tym łatwiej nam znaleźć drogę do drugiego człowieka. Opieramy się na modelu DOT (dialog, obecność, transformacja). Na spotkaniu dowiesz się jakie są fundamenty pracy każdego coacha oraz będzie okazja do przećwiczenia w oparciu o demo prostych sposobów podłączenia do własnego zasobu. Zapraszamy do ćwiczeń ze sobą i grupą. W ramach dnia otwartego spotkanie poprowadzi Iwona Kubiak.

Zapraszamy do sali 1226 na 12 piętrze PKIN na godz. 18:00.

 

Trener Coach –  Coachingowa Szkoła Trenera
Podnoszenie kompetencji trenera i transformacja lęków życiowych

Bycie trenerem umożliwia w nowoczesny sposób przekazywanie wymaganej wiedzy i nauczania grupy konkretnych umiejętności. To możliwość wzrastania w swojej wewnętrznej mocy oraz odwaga transformacji największych lęków życiowych, które ujawniają się właśnie gdy stajesz przed grupą obcych ludzi i masz przekazać im coś nie tylko do głowy, ale często wprost do serca.

To wciąż bardzo nowatorski zawód i wciąż jest potrzeba na rynku dobrych, świetnie przygotowanych trenerów. Temu służą te studia, które dają Ci możliwość stania się trenerem ukierunkowanym na biznes lub trenerem rozwoju osobistego. Obie dziedziny wciąż intensywnie się rozwijają i jest przed nimi jasna przyszłość.

Podczas najbliższego spotkania opowiemy o unikalności i szczególnej jakości przygotowania trenerskiego z silnym zapleczem metod i umiejętności coachingowych. Doświadczysz efektywnego narzędzia radzenia sobie z grupą i ze swoim lękiem, zmieniając go w Twoje największe wsparcie.

Zrób to elegancko z nami, krok po kroku w swoim tempie, transformując swoje opory i lęki, wchodząc w swą życiową pełną moc. Stań się tym kim naprawdę chciał(a) byś być. Miej przez to większy wpływ na swoje życie i na ludzi, których spotykasz.

Zapraszamy do ćwiczeń ze sobą i grupą. W ramach dnia otwartego spotkanie poprowadzi Iwona Kubiak.

Zapraszamy do sali 1226 na 12 piętrze PKIN na godz. 18:30.

 

Obszar: Bezpieczeństwo i analiza informacji
Jedyne w Polsce studia prowadzone przez praktyków dbających na co dzień o bezpieczeństwo kraju

W Collegium Civitas już od ponad 10 lat działa Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Prowadzi nie tylko badania, ale także rozwija ich metodologię oraz analitycznie opracowuje wydarzenia, trendy i zjawiska, które kształtują otaczający nas świat. Właśnie dlatego zapraszamy serdecznie na spotkanie z ekspertami CBnT CC, stanowiące możliwość zapoznania się z oferowanymi pod egidą uczelni praktycznych studiów podyplomowych

Oferta edukacyjna stworzona przez CBnT CC odpowiada nie tylko na potrzeby i zainteresowania przyszłych słuchaczy. Stanowi także istotną część odpowiedzi na wyzwania zawodowe, jakich kształt nakreśla Światowe Forum Ekonomiczne. Studia podyplomowe w Collegium Civitas skupiają się na kształtowaniu pożądanych cech przyszłego pracownika. Uczymy tego, jak myśleć samodzielnie, krytycznie analizować otaczającą rzeczywistość, dostrzegać trendy w zmieniającym się świecie, rozpoznawać wyzwania i zagrożenia – i planować odpowiedź na nie.

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami kadry, tworzącymi podstawy programowe wszystkich tych kierunków studiów. Chcemy porozmawiać z Wami i przedstawić nasz pomysł na wspólną pracę podczas przyszłych zajęć akademickich, warsztatowych i ćwiczeń!

Zapraszamy do sali 1027 na 10 piętrze PKIN na godz. 18:00 oraz 18:30.

 

Bezpieczeństwo energetyczne
Studia nt. kluczowego sektora, który przechodzi rewolucyjne zmiany wytyczające perspektywy dla całej polskiej gospodarki

Studia podyplomowe Bezpieczeństwo Energetyczne. Państwo, samorząd, biznes przygotowują do pracy związanej z sektorem energetycznym od poziomu administracji lokalnej, przez firmy komercyjne, aż po poziom państwowy. Zajęcia dostarczają szerokiej wiedzy z prawa, ekonomii, zasad funkcjonowania rynku energii, geologii i geografii wraz z elementami wiedzy technicznej dotyczącymi różnych nośników energii i jej wytwarzania, jak również z zakresu studiów politycznych, społecznych i nauk o bezpieczeństwie.

Studia są skierowane do osób planujących pracę na stanowiskach: analitycznych i specjalistycznych w sektorze energii, konsultingu i administracji; doradców i radców prawnych, pracowników kancelarii prawnych; w policji i służbach specjalnych działających w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego

W ramach dnia otwartego spotkanie poprowadzi dr Dominik Smyrgała.

Zapraszamy do sali 1020 na 10 piętrze PKIN na godz. 18:00 oraz 18:30.

 

Osoba do kontaktu:

Małgorzata Trybuszewska

Pałac Kultury i Nauki
11. piętro, pokój 1145
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
tel. 22 656 71 80
email: mtrybuszewska@civitas.edu.pl