Collegium Civitas w ścisłej czołówce rankingu Perspektyw

Udostępnij strone

29.05.2018

Ranking PERSPEKTYW niezmiennie od dziewiętnastu lat dostarcza informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły wyższe.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Collegium Civitas nie ma sobie równych wśród uczelni niepublicznych w prowadzeniu studiów na kierunkach: socjologia i stosunki międzynarodowe, które znalazły się na 1 miejscu.

W kategorii umiędzynarodowienia Collegium Civitas utrzymało swoją wysoką pozycję – 3 miejsce wśród wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Wysoką pozycję w tym obszarze zapewnia naszej Uczelni duża liczba wykładowców z renomowanych uniwersytetów światowych, wymiana studencka z uniwersytetami z całego świata oraz bogata oferta studiów w języku angielskim, ciesząca się popularnością wśród studentów polskich i zagranicznych. Collegium Civitas realizuje także programy podwójnych dyplomów w ramach współpracy z West Virginia University w Stanach Zjednoczonych i Anglia Ruskin University w Cambridge.

W rankingu ogólnym CC uplasowało się na 7 miejscu w kategorii Niepublicznych Uczelni Magisterskich. Kryteria uwzględniały przede wszystkim prestiż Uczelni, innowacyjność, potencjał naukowy, funkcjonowanie absolwentów na rynku pracy.

W stosunku do roku ubiegłego Collegium Civitas poprawiło swój wynik w dziewięciu kategoriach: ekonomiczne losy absolwentów, uprawnienia doktorskie, nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, rozwój kadry własnej, pozyskiwanie środków z programów UE, efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania, programy studiów prowadzone w j. obcych, studiujący w językach obcych i wielokulturowość środowiska studenckiego.