Collegium Civitas Uczelnią Liderów po raz szósty!

Udostępnij strone

05.07.2016

5 lipca 2016 roku ogłoszono wyniki VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. Mamy zaszczyt poinformować, że już po raz szósty Collegium Civitas zostało jego laureatem i podczas tegorocznej Gali dr Anna Siwek, prorektor ds. studenckich, odebrała szczególne wyróżnienie – Złoty Certyfikat Uczelni Liderów dla naszej uczelni.

Certyfikat w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” przyznano Collegium Civitas na okres od lipca 2016 roku do czerwca 2017 roku. W Programie „Uczelnia Liderów” certyfikaty jakości nadawane są nielicznym szkołom wyższym, które kształcą absolwentów zgodnie z wymogami rynku pracy, są otwarte na współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, wyróżniają się innowacyjnością i nowoczesnością oferty dydaktycznej oraz wysoką jakością kształcenia.

Złoty Certyfikat Uczelni Liderów jest specjalnym wyróżnieniem przyznanym Collegium Civitas za uzyskanie Certyfikatu Uczelnia Liderów po raz szósty, czyli we wszystkich edycjach Programu od początku jego istnienia. Złoty Certyfikat potwierdza, że rozwiązania w zakresie edukacji praktycznej studentów, innowacyjności kształcenia i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym wprowadzone w Collegium Civitas mają charakter trwały i systemowy.

Collegium Civitas otrzymało także szczególną nagrodę – Wyróżnienie Specjalne Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Wyróżnienie otrzymują nieliczne certyfikowane szkoły wyższe, które osiągnęły największy progres w dziedzinie innowacyjności kształcenia, wspierania edukacji praktycznej studentów oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym w okresie od poprzedniej pozytywnie zakończonej certyfikacji w Programie  „Uczelnia Liderów”.

 

„Uczelnia Liderów” to program stworzony przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. W dzisiejszej szybko zmieniającej się rzeczywistości, przed uczelniami wyższymi stają nowe wyzwania . W szczególności oprócz wymiaru naukowego i poznawczego studiów, kluczowa dla studentów stała się ich ocena pod względem ich przydatności w późniejszej karierze zawodowej. Dlatego celem programu „Uczelnia Liderów” jest wyróżnianie i wskazywanie uczelni, które wzorcowo zapewniają studentom najwyższe standardy nauczania w połączeniu ze zdobywaniem wiedzy i umiejętności adekwatnych do potrzeb i oczekiwań przyszłych pracodawców.

Collegium Civitas jest uczelnią, która stawia na jakość i innowacyjność programu oferowanych studiów. Zapewnienie wysoko wykwalifikowanej kadry wykładowców, edukacja nastawiona na praktyczny wymiar zdobywanej wiedzy, promowanie przedsiębiorczości i kreatywności studentów to priorytety, którymi kierujemy się od początku istnienia naszej uczelni.

Od lat również, tworząc nowe kierunki studiów, ściśle współpracujemy z najlepszymi pracodawcami w Polsce. Dzięki temu nasi studenci mają możliwość nie tylko zdobywania wiedzy na najwyższym, światowym poziomie, ale również odbycia ciekawych staży i praktyk, które ułatwiają im w przyszłości odnalezienie się i sukces na rynku pracy.

Nasze starania zostały już wielokrotnie zauważone i docenione. W 2016 roku zajęliśmy 3 miejsce w kategorii umiędzynarodowienia wśród wszystkich uczelni w kraju w rankingu Perspektyw. Zajęcia prowadzi międzynarodowa kadra z zakresu dyplomacji, zarządzania, mediów, analiz społecznych i politycznych.

dr Anna Siwek

dr Anna Siwek, Anna Kicińska, Paweł ZredaZdjęcia ze strony uczelnia-liderow.pl