Collegium Civitas w ścisłej czołówce Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017

Udostępnij strone

12.06.2017

12 czerwca 2017 roku opublikowano najnowszy Ranking Szkół Wyższych wydawnictwa „Perspektywy”.

Jedną z najmocniejszych stron Collegium Civitas są studia na kierunkach: socjologia i stosunki międzynarodowe, które znalazły się na 1 miejscu wśród uczelni niepublicznych.

W kategorii umiędzynarodowienia Collegium Civitas znalazło się na 3 miejscu spośród wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Pozycję lidera w tym obszarze zapewnia naszej Uczelni duża liczba wykładowców z renomowanych uniwersytetów światowych, wymiana studencka z uniwersytetami z całego świata oraz bogata oferta studiów w języku angielskim, ciesząca się popularnością wśród studentów polskich i zagranicznych.

W rankingu ogólnym CC uplasowało się na wysokim, 6 miejscu w kategorii Niepublicznych Uczelni Magisterskich, poprawiając tym samym wynik ubiegłoroczny. Kryteria uwzględniały przede wszystkim prestiż Uczelni, innowacyjność, potencjał naukowy, funkcjonowanie absolwentów na rynku pracy.

To wspaniały prezent, jaki wspólnie wypracowaliśmy na 20-lecie Uczelni. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim osobom, które do tego sukcesu się przyczyniły.