COLLEGIUM CIVITAS PRZYJAZNE OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI – CYKL SZKOLEŃ DLA KADRY AKADEMICKIEJ

Udostępnij strone

13.06.2016

W ramach programu podnoszenia jakości kształcenia i komfortu studiowania osób niepełnosprawnych uczących się w Collegium Civitas, przeprowadzony został warsztat, w którym udział wzięli przedstawiciele kadry dydaktycznej oraz Władz Uczelni.

Tematem przewodnim warsztatów była współpraca z osobami niepełnosprawnymi oraz sposoby niwelowania barier, na które studenci napotykają w trakcie studiów. Wykładowcy mieli okazję wziąć udział w symulacjach pozwalających doświadczyć różnych form niepełnosprawności oraz wymienić się dobrymi praktykami płynącymi z dotychczasowych doświadczeń.

Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Centrum Integracji i Rozwoju Agata Spała. Szkolenia przeprowadziły trenerki p. Agata Spała, p. Łucja Kornaszewska-Antoniuk i p. Magdalena Kocejko.

Wszystkie osoby niepełnosprawne zainteresowane rozpoczęciem nauki w Collegium Civitas proszone są o kontakt z Marią Mechacką, Pełnomocnikiem Rektora ds. osób niepełnosprawnych, e-mail: maria.mechacka@civitas.edu.pl, tel. 22 656 71 82.

cc-przyjazne-osobom-z-niepelnosprawnosciami-cykl-szkolen-dla-kadry+akademickiej