Collegium Civitas ponownie w czołówce rankingu Perspektyw

12.06.2019

Collegium Civitas zajęło 3. miejsce w kategorii „Umiędzynarodowienie” wśród uczelni niepublicznych w całej Polsce. Wysoką pozycję w obszarze umiędzynarodowienia zapewnia naszej Uczelni duża liczba wykładowców z renomowanych uniwersytetów światowych, wymiana studencka z uniwersytetami z całego świata oraz bogata oferta studiów w języku angielskim, ciesząca się popularnością wśród studentów polskich i zagranicznych. Collegium Civitas realizuje także programy podwójnych dyplomów w ramach współpracy z West Virginia University w Stanach Zjednoczonych i Anglia Ruskin University w Cambridge.

W rankingu Najlepszych Uczelni Niepublicznych CC uplasowało się na 6. miejscu. Kryteria uwzględniały przede wszystkim prestiż Uczelni, innowacyjność, potencjał naukowy oraz funkcjonowanie absolwentów na rynku pracy. Jest to awans w stosunku do roku ubiegłego o jedno miejsce.

Collegium Civitas poprawiło swój wynik w następujących kategoriach: prestiż, siła naukowa (ocena parametryczna, uprawnienia doktorskie, nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, rozwój kadry własnej, prowadzone kierunki magisterskie), warunki kształcenia, innowacyjność (efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania).

Ranking PERSPEKTYW niezmiennie od dwudziestu lat dostarcza informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły wyższe.