Collegium Civitas ponownie liderem

Udostępnij strone

22.06.2017

Ranking reputacji polskich uczelni wyższych Premium Brand 2017.

W ogólnopolskim rankingu niepublicznych uczelni magisterskich Collegium Civitas zajęło 1. miejsce pod względem rozpoznawalności marki oraz atmosfery medialnej wokół uczelni.

Jesteśmy najbardziej znaną uczelnią niepubliczną w Polsce. Z badania wynika, że co trzeci ankietowany o nas słyszał. Również atmosfera medialna wokół CC jest bardzo dobra. Tym razem pierwsze miejsce dzielimy ex aequo z dwoma innymi uczelniami. W rankingu ogólnym zajmujemy 6 miejsce.

Organizowany przez Fundację na rzecz reputacji marki „Premium Brand” ranking powstał na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii, zrealizowanego wśród osób znających daną uczelnię. Respondenci oceniali uczelnie w 5 kluczowych wymiarach: renoma („To prestiżowa uczelnia”), referencje („To uczelnia, którą z czystym sumieniem można polecić znajomym”), atmosfera medialna („O tej uczelni mówi się źle w mediach”), CSR, zaangażowanie społeczne („Ta uczelnia w swoich działaniach bierze pod uwagę dobro społeczeństwa”) i postrzeganie perspektyw zawodowych („Ta uczelnia kojarzy mi się z szansą na znalezienie dobrej pracy”).

Na podstawie ocen w badanych wymiarach policzony został wskaźnik reputacji Premium Brand, który przyjmuje wartości od 1 do 100 punktów. Wynik na poziomie minimum 60 punktów kwalifikuje podmiot do uzyskania tytułu Uczelni Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017.