Certyfikat dla Collegium Civitas w programie Uczelnia Liderów 2015

Udostępnij strone

03.07.2015

W zakończonej właśnie V edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” 2015 nasza uczelnia po raz kolejny znalazła się wśród laureatów. Collegium Civitas otrzymało certyfikat „Uczelnia Liderów” w kategorii „uczelnia niepubliczna magisterska”.

Wyróżnienie nadzwyczajne „Laur 25-lecia Magna Academia” jako nagrodę imienną dla rektorów szczególnie zasłużonych w rozwoju polskiego sektora akademickiego po roku 1989 oraz upowszechniania w nim idei wolności naukowej i przedsiębiorczości akademickiej otrzymał Rektor Collegium Civitas prof. dr hab. Stanisław Mocek.

Doktor Anna Siwek w imieniu uczelni i pana Rektora odebrała od kapituły obie nagrody. Wśród podziękowań pani Prorektor wspomniała prof. Edmunda Wnuk-Lipińskiego, współtwórcę Collegium Civitas, prezydenta uczelni oraz rektora w latach 2006-2012. Profesor był współautorem reformy polskich uniwersytetów po 1989 roku. Dwa lata temu, na ówczesnej gali rozdania nagród, prof. Edmund Wnuk-Lipiński wygłosił specjalny wykład.

W programie 'Uczelnia Liderów' akredytowane są szkoły wyższe publiczne i niepubliczne, które starają się kształcić absolwentów twórczych, kreatywnych, innowacyjnych, pełnych pasji i przez to atrakcyjnych dla rynku pracy. Program jest realizowany przez powstałą przed pięciu laty z inicjatywy pracowników naukowych uczelni województwa śląskiego – Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Program „Uczelnia Liderów” odbywa się pod honorowym patronatem profesora Jerzego Buzka, a komisji certyfikacyjnej przewodniczy profesor Dariusz Rott. Wieloletnim patronem jest Collegium Civitas. Uroczysta gala, w trakcie której zostały wręczone Certyfikaty, odbyła się w 2 lipca we Wrocławiu.

Obecnie Collegium Civitas kształci w ramach studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych oraz doktoranckich, oferując kierunki z zakresu socjologii, stosunków międzynarodowych, dziennikarstwa i nowych mediów oraz politologii. Uczelnia jako pierwsza w Polsce wprowadziła studia po angielsku o profilu nauk społecznych, politycznych i stosunków międzynarodowych. W 2015 roku Collegium Civitas zajęło 3 miejsce w kategorii umiędzynarodowienia wśród wszystkich uczelni w kraju. Zajęcia prowadzi międzynarodowa kadra z zakresu dyplomacji, mediów, analiz społecznych i politycznych.

Uczelnia Liderów 2015 

Galeria zdjęć:

(fot. Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego)

2 341

banner_aktualności