Biografia i kariera dziennikarza. Podsumowanie roku 2017

Udostępnij strone

31.12.2017

W ostatnim roku w ramach cyklu spotkań „Biografia i kariera dziennikarza” Collegium Civitas gościło:

Ewę Lipowicz z radiowej „Trójki”. Reporterkę, wydawcę audycji „Za a nawet przeciw” Kuby Strzyczkowskiego i popołudniowego „Zapraszamy do Trójki” , współorganizatorkę aukcji „Święta bez granic”.

Więcej informacji  (17 stycznia 2017 r.)

Biankę Mikołajewską, dziennikarkę śledczą z OKO.press, zdobywczynię nagrody Grand Press Dziennikarz Roku 2016. Dziennikarkę tygodnika „Polityka” i „Gazety wyborczej”. Autorkę wielu tekstów śledczych na temat nieprawidłowości i patologii systemu SKOK-ów.

Więcej informacji  (8 marca 2017 r.)

Piotra Markiewicza, absolwenta Collegium Civitas, wydawcę programów „OnetRANO” Jarosława Kuźniara, „Tomasz Lis” i „Na czasie. Łukasz Grass” w Onet.pl. Dziennikarza związanego z Radiem TOK FM jako wydawca m.in. „Popołudnia Radia TOK FM” Grzegorza Chlasty, „Wieczoru” i „Weekendowych poranków” Kamila Dąbrowy. Wydawcę audycji „Goście Daniela Passenta”.

Więcej informacji (29 marca 2017 r.)

Piotra Góreckiego z TVP , korespondenta zagranicznego i reportera wojennego.

Więcej informacji (5 kwietnia 2017 r.)

Sebastiana Wasilewskiego, byłego studenta Collegium Civitas, reporter aTVN24, autora licznych reportaży i wywiadów z czołowymi postaciami polskiej polityki i życia społecznego.

Więcej informacji (12 kwietnia 2017 r.)

Włodzimierza Nowaka, reportera, pisarza, dziennikarza „Dużego Formatu” Gazety Wyborczej. Autora książek:  „Niemiec. Wszystkie ucieczki Zygfryda”, „Serce narodu koło przystanku” i tomu polsko-niemieckich reportaży „Obwód głowy”, nagradzanego w Polsce i Niemczech, którego teksty tłumaczone są na wiele języków.

Więcej informacji (10 maja 2017 r.)

Kamila Rutkowskiego, absolwenta dziennikarstwa Collegium Civitas, szefa produkcji wideo w gazeta.pl. Producenta i reżysera pierwszych w polskim internecie rozmów na żywo z kandydatami na prezydenta. Współtwórcę pierwszego polskiego informacyjnego formatu wideo dedykowanego mediom społecznościowym – wideonews.

Więcej informacji (17 maja 2017 r.)

Rafała Masnego, współtwórcę kanału na YouTube – Abstrachuje TV (2,3 mln subskrypcji, numer 2 na polskim YouTube) i własnego kanału o nowinkach technologicznych „To już jutro”.

Więcej informacji (31 maja 2017 r.)

Cezarego Łazarewicza, wykładowcę Collegium Civitas, laureata literackiej nagrody NIKE 2017, autora książki „Żeby nie było śladów”. Reportera, dziennikarza, który publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Polityce”, „Wprost”, „Newsweeku”. Autora książek m.in o radiowej trójce, historii Domu Braci Jabłkowskich, zabójcy ks. Jerzego Popiełuszki – „Elegancki morderca”.

Więcej informacji (10 października 2017 r.)

Dominikę Wielowieyską z „Gazety Wyborczej” i TOK FM, która na co dzień zajmuje się polityką, gospodarką i sprawami społecznymi. Absolwentkę studiów wiedzy o teatrze i MBA. Redaktor prowadzącą poniedziałkowy poranek w radiu TOK  i program internetowy – CRASH TEST.

Więcej informacji (14 listopada 2017 r.)

Adama Szostkiewicza z „Polityki”, komentatora spraw zagranicznych i krajowych w TVN24, Radiu TOK FM. Autora bloga „Gra w klasy”. Wcześniej pracował w „Tygodniku Powszechnym”, Radiu BBC, TVP Program „7 dni Świat”.

Więcej informacji (5 grudnia 2017 r.)

Karolinę Korwin-Piotrowską z TVN, autorkę książek i programów telewizyjnych o kulturze, filmie i show biznesie: .DKF w TVN Fabuła, wcześniej „Magiel towarzyski” w TVN Style; jurora programu „Top Model”. Założycielkę i prowadzącą portal „Plejada”; szefową portalu tvn.pl.

Więcej informacji (19 grudnia 2017 r.)