Biblioteki online – publikacje naukowe i beletrystyka w sieci

Udostępnij strone

05.04.2020

Wraz z Biblioteką Collegium Civitas zebraliśmy kilka przydatnych linków do baz internetowych zawierających książki, artykuły i czasopisma naukowe oraz publicystyczne, które mogą pomóc w nauce, pisaniu prac zaliczeniowych lub dyplomowych bądź po prostu w dalszym rozwoju. Szczególnie w czasie przymusowego powszechnego e-learningu.

 

Zaczynamy od miejsc, w który dostępne są głównie publikacje naukowe i popularno-naukowe:

 

Swoje zasoby do końca maja udostępniło za darmo również Cambridge University Press (ponad 700 anglojęzycznych podręczników) – dostęp po zarejestrowaniu się: https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks

 

Osobom zainteresowanym sztuką polecamy ponad 500 publikacji nowojorskiego The Metropolitan Museum of Art (szczególnie przepiękne albumy malarstwa) oraz The Getty:

 

Warto również zwrócić uwagę na inicjatywę Empiku, który w czasie pandemii umożliwia 60-dniowy dostęp do zasobów Premium za darmo (znajdziecie tam m.in. 11 tys. e-booków i audiobooków): https://www.empik.com/czas-w-domu

 

Na koniec polecamy „klasykę” bibliotek cyfrowych, czyli Open Library prowadzoną przez Internet Archive, oraz jedną z najstarszych i największych bibliotek cyfrowych, tzn. Project Gutenberg. Znajdziecie tam nie tylko książki naukowe, ale także dużo publikacji o sztuce i beletrystykę, również tę najnowszą:

 

#zostańmywdomu #czytajmy