Absolwenci Collegium Civitas wśród najlepiej zarabiających w Polsce!

Udostępnij strone

04.07.2019

Nasi absolwenci kierunku Socjologia zarabiają najlepiej, a absolwenci Stosunków międzynarodowych zajmują drugie miejsce w rankingu zarobków absolwentów tych kierunków na wszystkich uczelniach w Polsce.

W najnowszym rankingu Ekonomicznych Losów Absolwentów Collegium Civitas aż trzy razy zajęło miejsce na podium.

Mamy najlepiej zarabiających absolwentów Socjologii I stopnia (niestacjonarne) – 1. miejsce w rankingu zarobków absolwentów tego kierunku ze wszystkich uczelni w kraju. Również absolwenci II stopnia Socjologii (niestacjonarne) doskonale radzą sobie na rynku pracy, zajmując 3. miejsce w tym samym zestawieniu.

Znalezienie pracy zajmuje absolwentom Socjologii w Collegium Civitas średnio jedynie nieco ponad 2 tygodnie, a bezrobocie wśród absolwentów kierunku Socjologia w Collegium Civitas praktycznie nie istnieje – jest to 1% dla studiów I stopnia i 0% dla studiów II stopnia. Absolwenci studiów I stopnia zarabiają średnio 4993.35 zł brutto.

Doskonale radzą sobie także absolwenci Stosunków międzynarodowych (niestacjonarne, II stopnia) w Collegium Civitas, którzy zajęli 2. miejsce w rankingu zarobków absolwentów wszystkich uczelni w kraju. Nasi absolwenci tych studiów zarabiają średnio 4745,67 zł brutto, a pracę znajdują od razu po uzyskaniu dyplomu!

Osoby zainteresowane studiami z obszaru Socjologia zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalności na stronie: http://www.civitas.edu.pl/pl/uczelnia/socjologia-kultura-sztuka-obszar-tematyczny

Osoby zainteresowane studiami z obszaru Stosunki międzynarodowe i dyplomacja zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalności na stronie: http://www.civitas.edu.pl/pl/uczelnia/stosunki-miedzynarodowe-i-dyplomacja-obszar-tematyczny

 

Warto jak najwcześniej zbierać doświadczenie

Zdecydowanie opłaca się podejmowanie pierwszych staży lub prac w trakcie studiów. Studenci, którzy łączyli studia z pracą, już po skończeniu studiów I stopnia w Collegium Civitas zarabiali średnio 6283 zł brutto (średnia dla wszystkich kierunków), co dawało pensję aż o 19% wyższą od średnich zarobków w powiatach zamieszkania absolwentów.

Collegium Civitas wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy na wysokiej klasy specjalistów, mogących pochwalić się pierwszym doświadczeniem zawodowym zdobytym już na studiach i aktywnie wspomaga studentów w znalezieniu pierwszej pracy.

Od tego roku w ofercie Collegium Civitas znalazły się również studia dualne Marketing internetowy i e-commerce. Program specjalności został opracowany i będzie realizowany we współpracy z ekspertami ze Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska w formule tzw. kształcenia przemiennego opartego na trzech filarach: zajęciach akademickich w Collegium Civitas, zajęciach praktycznych w siedzibie IAB Polska oraz zajęciach w postaci staży u poszczególnych pracodawców.

 

O badaniach ELA

Projekt realizowany jest przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Głównym źródłem informacji systemowych są dane administracyjne pochodzące z rzetelnych źródeł – systemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz z systemu POL-on, czyli systemu informacji o szkolnictwie wyższym wspierającego pracę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W systemie ELA możecie sprawdzić wysokość wynagrodzenia po ukończeniu studiów (również w odniesieniu do miejsca zamieszkania), czas poszukiwania pracy przez absolwenta oraz ryzyko bycia bezrobotnym (również w odniesieniu do miejsca zamieszkania).

https://ela.nauka.gov.pl/pl/infographics