Kuratorska Służba Sądowa w Polsce. Możliwości i perspektywy

Wystąpienie dr Anny Matczak dotyczyło „naprawczego potencjału” prac społecznie użytecznych, czyli jak prace społeczne, wykonywane w duchu teorii sprawiedliwości naprawczej, mogą przyczynić się do rozwoju jej praktyki oraz jaką rolę w tym procesie mogą odegrać kuratorzy sądowi w Polsce.
Wyróżnienie dla dr. hab. Jana Skórzyńskiego

Wykładowca Collegium Civitas, historyk i politolog, dr hab. Jan Skórzyński został nagrodzony za twórczość kulturalną traktującą o budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, pluralizmie i demokracji we współczesnej Polsce.
YourVoteMatters dostępny w polskiej wersji językowej

W piątek 12 października zespół Collegium Civitas przedstawił krajową wersję portalu YourVoteMatters. Dzięki temu narzędziu wyborcy z Polski mogą sprawdzić, czy członkowie Parlamentu Europejskiego działają zgodnie z ich poglądami oraz jak zapatrują się na ważne politycznie tematy.
Prof. S. Mocek i dr M. Troszyński w London School of Economics

“We, the people: Political, media and popular discourses of ‘us’ and ‘them’” to wydarzenie, które odbędzie się 26-27 października w Departamencie Mediów i Komunikacji London School of Economics. Collegium Civitas reprezentować będą rektor prof. Stanisław Mocek i dr Marek Troszyński.
Powitaliśmy Nowy Rok Akademicki 2018/2019

1 października 2018 roku w Collegium Civitas odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019. Studenci I roku złożyli uroczyste ślubowanie, a najlepsi absolwenci otrzymali dyplomy z wyróżnieniem.
Europejska inicjatywa obywatelska w praktyce

Przedstawiciele polskich organizacji pozarządowych oraz Collegium Civitas wzięli udział w warsztatach poświęconych wymianie informacji na temat europejskiej inicjatywy obywatelskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Komisję Europejską, w ramach projektu „Take the Initiative”.
Twój głos ma znaczenie

W ramach projektu konsorcjum europejskich organizacji: European Citizen Action Service (ECAS), VoteWatch, Vouliwatch, Riparte il futuro oraz Collegium Civitas, oficjalnie zaprezentowany został portal internetowy www.yourvotematters.eu.
Festiwal Nauki za nami

W piątek 28 września w siedzibie Collegium Civitas odbyły się wykłady, podczas których uczestnicy mogli uzyskać odpowiedzi na pytania z interesujących ich dziedzin, np. dyplomacji, reklamy, komunikacji, bezpieczeństwa czy historii.
Walka z terroryzmem po 11 września 2001 r.

Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia związane z ewolucją międzynarodowego terroryzmu w ciągu ostatnich 17 lat. Wymieniono najważniejsze luki, które stanowią przeszkody w walce z terroryzmem międzynarodowym.