Współpraca z Stetson University

Collegium Civitas i Stetson University podpisały Memorandum of Understanding dotyczące współpracy naukowej i badawczej. Wspólne działania będą realizowane w zakresie wymiany studentów i wykładowców, projektów badawczych, konferencji naukowych i sympozjów.
Indonezyjski National Resilience Institute w Collegium Civitas

8 sierpnia Collegium Civitas odwiedził zespół ekspertów z National Resilience Institute w Indonezji. Goście spotkali się z ekspertami z Centrum Badań nad Terroryzmem CC i omówili wyzwania bezpieczeństwa stojące przed Polską, Indonezją i dzisiejszym zglobalizowanym światem.
Umiędzynarodowienie uniwersytetów w Kazachstanie

W pierwszych dniach sierpnia Collegium Civitas odwiedziło 10 przedstawicieli instytucji edukacyjnych z Kazachstanu, którzy wcześniej uczestniczyli w szkoleniu „Rola internacjonalizacji w zarządzaniu instytucjami szkolnictwa wyższego w Kazachstanie” zorganizowanym przez naszą uczelnię.
Zdobądź kompetencje coacha dietetyka!

Zmieniając nawyki żywieniowe, można zminimalizować́ ryzyka chorób cywilizacyjnych do minimum. Studia Coaching dietetyczny stanowią odpowiedź na współczesne problemy związane z otyłością – dostarczają niezbędnych umiejętności w zakresie wspierania pacjenta w procesie dochodzenia do zdrowia.
Amerykanie w Warszawie: Szkoła Letnia w Collegium Civitas

W Collegium Civitas dobiegają końca zajęcia w ramach Szkół Letnich dla amerykańskich studentów. Od maja br. odwiedziło nas ponad 60 uczestników z USA, którzy biorą udział w kursach na temat bezpieczeństwa, cyberprzestępczości, historii oraz różnorodności kulturowej.
Sukcesy we współpracy z Centrum Edukacji Polskiej w Kijowie

W dniach 10-11 lipca Collegium Civitas odwiedziło 50 przedstawicieli instytucji akademickich z Ukrainy. Ukraińscy koledzy wzięli udział w szkoleniu „Internacjonalizacja szkolnictwa wyższego” zorganizowanym przez naszą uczelnię.
Współpraca z Indonezją

5 lipca Collegium Civitas i Politeknik Negeri Malang w Indonezji podpisały Memorandum of Understanding otwierające drogę do współpracy pomiędzy obiema uczelniami. Polsko-indonezyjską inicjatywę z zadowoleniem przyjęła Ambasada Indonezji w Warszawie.
Dziennikarstwo i nowe media w Collegium Civitas

Jakość dziennikarstwa to najważniejsze wyzwanie dla przyszłości mediów. Zależy od niego nie tylko zawodowy sukces każdego naszego absolwenta, ale też przyszłość naszego społeczeństwa i państwa.
Stypendium OBWE dla dr Anny Matczak

Dr Anna Matczak została uhonorowana stypendium OBWE i wzięła udział w międzynarodowej konferencji Europejskiego Forum na rzecz Sprawiedliwości Naprawczej, która odbyła się w Tiranie w Albanii w dniach 14-16 czerwca 2018 r.
Nowe perspektywy wymiany międzyuczelnianej

Podczas rozmów z przedstawicielami kaukaskich szkół wyższych omówiono programy wymiany oraz perspektywy poszerzenia zakresu współpracy na przyszłość.