Collegium Civitas na zakończeniu roku Akademii Liderów Oświaty

25 czerwca odbyło się zakończenie studiów podyplomowych Akademia Liderów Oświaty. Dyplomy odebrało aż 520 tegorocznych absolwentów – dyrektorów szkół i przedszkoli, liderów zespołów przedmiotowych i kierowników świetlic szkolnych.
Wielopokoleniowe Civitas

24 czerwca zakończyliśmy kolejny, jubileuszowy, 10. rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Collegium Civitas (UTW CC). Okolicznościowe przemówienie wygłosił rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek, a świadectwo ukończenia kursu z rąk prof. Ireny Pańków, kierownik UTW CC, odebrało kolejne liczne grono słuchaczy.
„Jedna minuta.2019” – wartości w kosmosie

14 czerwca 2019 odbyła się premiera kolejnego spektaklu Teatru Collegium Civitas. Spektakl pt. „Jedna minuta.2019” w reż. Agnieszki Korytkowskiej wystawili wspólnie studenci Collegium Civitas i ASP. Premiera połączona była ze startem Akademii Otwartej 2019 – wystawy podsumowującej rok akademicki w ASP.
Spotkanie z dr Almą Kadragic – relacja

4 czerwca 2019 roku, dokładnie w 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów, Collegium Civitas gościło dr Almę Kadragic, warszawską korespondentkę ABC News w latach 80. Opowiedziała ona o polskiej transformacji widzianej z amerykańskiej perspektywy.
Droniada 2019 – relacja

W dniach 5-8 czerwca 2019 r. w Katowicach odbyła się VI Droniada – konkurs dla zespołów akademickich w misjach specjalnych z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji, której współorganizatorami były Collegium Civitas i Radio Pałacc.
Nagroda z okazji 25-lecia CEO dla Collegium Civitas

Centrum Edukacji Obywatelskiej świętowało 11 czerwca swoje 25-lecie. Collegium Civitas – wieloletni partner CEO – zostało uhonorowane jubileuszową nagrodą, którą w imieniu uczelni odebrał rektor, prof. Stanisław Mocek.
Collegium Civitas ponownie w czołówce rankingu Perspektyw

Miło nam poinformować, że w 20. rankingu Najlepszych Uczelni Niepublicznych „Perspektywy 2019” Collegium Civitas zajęło wysokie, 3. miejsce w kategorii „Umiędzynarodowienie”. W całościowym rankingu uczelni niepublicznych uplasowaliśmy się na 6. miejscu – to awans o jedną pozycję w stosunku do zeszłorocznego zestawienia.