Zarządzanie prywatną placówką medyczną

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne
 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  jesień 2021 r.

Zarządzanie prywatną kliniką stomatologiczną czy medycyny estetycznej ma swoją specyfikę. Dowiedz się, jak zarządzać takimi ośrodkami oraz jak działać na rynku usług premium na studiach podyplomowych Zarządzanie prywatną placówką medyczną. Będziesz uczyć się od uznanych trenerów i ekspertów rynku usług medycznych.
 

Twoje 4 kroki do zarządzania placówką medyczną
1
Poznaj trendy
Poznasz mechanizmy rynkowe charakterystyczne dla rynku usług medycznych oraz trendy rynkowe w stomatologii i medycynie estetycznej.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz skuteczne sposoby zarządzania personelem medycznym i pomocniczym, nauczysz się stosować narzędzia z dziedziny finansów i rachunkowości. Poznasz narzędzia marketingu usług medycznych – w tym także w sektorze usług premium.
3
Ucz się od praktyków
Zajęcia prowadzą uznani trenerzy i eksperci rynku usług medycznych, którzy wprowadzą Cię w praktyczne aspekty zarządzania placówką medyczną. Dzięki nim poznasz także najlepsze rozwiązania i metody stosowane w kluczowych prywatnych klinikach w Polsce.
4
Ucz się w praktyce
Zajęcia mają charakter w dużej mierze praktyczny, czeka Cię dużo godzin ćwiczeń, w trakcie których sprawdzisz w praktyce zdobytą wiedzę. Uzupełnieniem zajęć są także wyjazdy studyjne i praca warsztatowa w prywatnych klinikach w Warszawie.

 

Atuty:

 • zdobędziesz kompleksową wiedzę niezbędną dla menedżera placówki medycznej – dowiesz się, m.in. jak tworzyć standardy obsługi pacjenta i jak je monitorować, poznasz nowoczesne metody pozyskiwania pacjentów, nauczysz się prowadzenia negocjacji z dostawcami, zgłębisz temat rachunkowości i zarządzania pracownikami;
 • będziesz uczyć się od ekspertów wielu dziedzin, od lat związanych z branżą medyczną – zajęcia prowadzą praktycy w obszarach: prawa medycznego, psychologii, zarządzania personelem, marketingu i PR usług medycznych, stomatologii, zarządzania i rozwoju biznesu, obsługi klienta;
 • zdobędziesz wiedzę z zakresu procedur medycznych – estetycznych oraz leczenia stomatologicznego
  – takie know-how ułatwi Ci funkcjonowanie w branży i tworzenie atrakcyjnych ofert dla klientów.

 


 

Studia są przeznaczone dla:

 • osób pełniących funkcje asystujące właścicielom prywatnych placówek medycznych;
 • absolwentów uczelni i kierunków ekonomicznych, którzy chcą pozyskać unikalną i specjalistyczną wiedzę na temat rynku prywatnych usług medycznych;
 • lekarzy, którzy prowadzą lub zamierzają prowadzić prywatną praktykę medyczną.

 


 

Partnerzy

kierunku

 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa