Zarządzanie

Głównym celem kierunku jest przekazanie studentom specjalistycznej wiedzy i praktycznych umiejętności zarządczych wymaganych na globalnym rynku pracy.

Studia rozwijają zaawansowaną wiedzę menadżerską, taką jak zarządzanie strategiczne, strategie marketingowe, zachowania organizacyjne, analiza finansowa czy zarządzanie zmianą, która jest niezbędna w pracy wyższej kadry menadżerskiej. Program zajęć zawiera przede wszystkim praktyczne case’y dotyczące  w/w zagadnień. Studenci zapoznają się również z najnowszymi światowymi trendami w zarządzaniu i poszczególnych jego dziedzinach.

Znaczną część procesu  dydaktycznego stanowi kształcenie tzw. umiejętności miękkich, w obszarach takich jak zarządzanie komunikacją i design thinking.

Kandydat na studia powinien wykazywać się samodzielnością myślenia, determinacją w dążeniu do celu i zdolnościami analitycznymi, które zostaną rozwinięte podczas zajęć. Przyszli studenci powinni posiadać kompetencje społeczne, takie jak umiejętność pracy w zespole czy umiejętność komunikacji.

Ważnym atutem kierunku jest wybitna kadra dydaktyczna –  specjaliści z zarządzania, ekonomii oraz komunikacji, m.in. prof. Marta Juchnowicz, prof. Anna Fornalczyk, prof. Małgorzata Baran, dr Kamil Zubelewicz, dr David Kalisz, Zofia Telakowska, MBA.

Perspektywy zawodowe:

• korporacje międzynarodowe,
  • instytucje administracji publicznej i samorządowej,
  • organizacje edukacyjne,
  • instytucje ochrony zdrowia,
  • organizacje pozarządowe (NGO),
  • małe i średnie przedsiębiorstwa,
  • własna działalność gospodarcza.

Zajęcia na kierunku Zarządzanie prowadzić będą m.in.:

• dr hab. Anna Fornalczyk
  • dr hab. Marta Juchnowicz
  • Dr hab. Małgorzata Baran, prof. CC
  • Dr hab. Eliza Przeździecka
  • Dr David Kalisz
  • Dr Magdalena Kraszewska
  • Dr Kamil Zubelewicz
  • Zofia Telakowska, MBA

Jesteśmy także online:

• w semestrze zimowym 2020/2021 zrealizowaliśmy łącznie 6367 jednostek zajęć online, w tym 2101 wykładów i 4266 ćwiczeń w ramach prawie 600 przedmiotów na studiach I i II stopnia;
  • większość zajęć realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
  • trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość;
  • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno w siedzibie uczelni, jak i online.