Współczesny świat islamu

Udostępnij strone

UWAGA! Rekrutacja na ten kierunek została zakończona.

Trwa rekrutacja na inne studia podyplomowe –  zapraszamy!

 

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne
 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  jesień 2018 r.

 

Od zawalenia się bliźniaczych wież w Nowym Jorku świat zachodni z niepokojem obserwuje kraje islamskie i zachodzące w nich zmiany. Wojny w Iraku i Afganistanie, zamachy w Londynie, Madrycie, Paryżu, Ankarze, czy Stambule, radykalizacja drugiego i trzeciego pokolenia muzułmańskich migrantów – wszystko to sprawia, że tematyka islamska nie schodzi z pierwszych stron gazet, portali i programów informacyjnych. Na studiach podyplomowych Współczesny świat islamu specjaliści opowiedzą o tym, co kieruje jihadystami, czym jest współczesny islamizm, co takiego sprawia, że blisko 20% muzułmanów na świecie popiera idee głoszone przez Al Kaidę i Daesh (IS), a także jakie zagrożenie niesie ze sobą fala migracji wlewającej się do UE od strony Libii i Turcji.

Studia są skierowane do wszystkich osób zainteresowanych współczesnym światem islamskim i sytuacją geopolityczną na obszarze Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, dziennikarzy zajmujących się problematyką państw muzułmańskich, osób planujących dłuższe wyjazdy prywatne i służbowe do krajów arabskich, osób planujących w przyszłości prowadzić interesy z krajami islamskimi.

 

Cel studiów:

Studia umożliwiają poznanie w jak najszerszym możliwym stopniu wybranych, współczesnych problemów nurtujących świat islamski oraz zdobycie wiedzy dotyczącej kultury, religii, tradycji, historii i prawa, które regulują życie codzienne ponad miliarda ludzi na świecie.

 

Zdobędziesz wiedzę merytoryczną z zakresu:

 • skomplikowanych relacji religijnych, politycznych i kulturowych, które współtworzą współczesny Bliski Wschód i Afrykę Północną;
 • aktualnej sytuacji geopolitycznej wybranych krajów islamskich na świecie;
 • współczesnej kultury arabskiej;
 • wzajemnych powiązań obszaru MENA i Europy, zagrożeń bezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą destabilizacja tego regionu oraz perspektyw i kierunków rozwoju leżących tam krajów;
 • najważniejszych zagadnień z zakresu prawa koranicznego.

 

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa