Wina niekonwencjonalne: od biodynamiki po gospodarkę o obiegu zamkniętym

Udostępnij strone

REKRUTACJA ZAMKNIĘTA
 

REKRUTACJA ONLINE

 1. Rodzaj oferty edukacyjnej:
  Kurs
 2. Tryb zajęć:
  niestacjonarne
 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania kursu:
  6 godz.
 5. Termin:
  24 listopada 2019r.
 6. Lokalizacja zajęć:
  Kraków

 

 

Celem kursu jest przybliżenie uczestnikom kontrowersyjnej problematyki win nazywanych „niekonwencjonalnymi” – produkowanych już to w kontrze wobec wielkoformatowej produkcji przemysłowej (wina butikowe, wina garażowe), już to z zachowaniem troski o zdrowie konsumentów i środowisko (wina organiczne, wina biologiczne, wina biodynamiczne, wina naturalne, wina surowe, wina z upraw o zrównoważonym rozwoju, wina produkowane w oparciu o gospodarkę cyrkularną itd.). Kontrowersja wiąże się przede wszystkim z pytaniem na ile wina niekonwencjonalne stanowią dziś modny trend konsumencki, do którego starają się dopasować wytwórcy z myślą przede wszystkim o powiększeniu zbytu, a na ile stoi za nimi rzeczywiste przekonanie twórców.

 

Atuty:

Warsztat prowadzony będzie przez dwójkę ekspertów mocno odmiennie postrzegających problematykę win niekonwencjonalnych – będzie więc miał formę sporu, w którym uczestniczyć będą także słuchacze.

 

Zajęcia prowadzą:

Ida Kymmer, ekspertka i promotorka nowoczesnego winiarstwa południowoafrykańskiego, CEO firmy konsultingowej Espere, akredytowana instruktorka Cape Wine Academy w Kapsztadzie.

dr Michał Bardel, redaktor naczelny miesięcznika „Czas Wina”, autor popularnych książek o winie i artykułów specjalistycznych, kierownik studiów podyplomowych z Wiedzy o winie w Collegium Civitas.

 

Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu:

 •  Wiedzy o winie (ogólnej typologii wina ze szczególnym uwzględnieniem problematyki win niekonwencjonalnych)
 • Sztuki sommelierskiej

 

Kurs jest skierowany do:

 • wszystkich miłośników wina, którzy mają potrzebę uporządkowania sobie wiedzy nt. win niekonwencjonalnych oraz skonfrontowania się z różnymi opiniami na ich temat
 • sommelierów i kelnerów pracujących z winami
 • sprzedawców wina, importerów i dystrybutorów.

 

 

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa