Uniwersytet Trzeciego Wieku Collegium Civitas

Udostępnij strone

Mniejsza liczba obowiązków związanych z życiem zawodowym i rodzinnym stanowi świetną okazję do zagospodarowania swojego czasu w inny sposób. Jedną z form aktywizacji osób starszych są uniwersytety trzeciego wieku, które stwarzają możliwości ciągłego poszerzania wiedzy, pobudzają do aktywizacji społecznej w interesie jednostki i ogółu, ułatwiają nawiązywanie przyjaźni, zapewniają możliwość dbania o kondycję fizyczną.

Uniwersytet Trzeciego Wieku  Collegium Civitas funkcjonuje od 2009 roku. Zajęcia są prowadzone przez wybitnych specjalistów: naukowców, dziennikarzy, przedstawicieli świata sztuki, którzy zapewniają wysokie standardy kształcenia oraz dbają o różnorodność problematyki podejmowanej na zajęciach. Oprócz wykładów Słuchacze mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach takich jak: Klub filmowy, Sztuka twórczego pisania, Klub psychologiczny, Klub książki – Książkoterapia, Taniec w kręgu, nauka angielskiego, nauka obsługi komputera, zajęcia muzealne i wycieczki.

Wszystkie zajęcia w ramach Uniwersytetu III wieku odbywają się w siedzibie Collegium Civitas – w Pałacu Kultury i Nauki, w samym centrum Warszawy.

Zapraszamy seniorów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, poznać nowych ludzi, zrealizować dawne marzenia i odkryć nowe pasje.

 

 

Uprzejmie informujemy, że zakończyła się rekrutacja na zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku na rok akademicki 2019/2020 – BRAK MIEJSC.

 

 

Do pobrania

 

 


Kontakt:

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Collegium Civitas

Biuro UTW CC

PKiN XIIp.

od 7.10.2019 do 31.01.2020 czynne w poniedziałki i piątki

w godz.11:00 do 13:30 i 15:30 do 18:30

tel. 22 656 71 35 (czynny w godzinach pracy biura UTW CC)

 

e-mail: utw@civitas.edu.pl
Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa