Train the Trainer Porozumienie bez Przemocy

Udostępnij strone

Zajęcia prowadzą

Zajęcia prowadzi kierownik studiów wraz z zespołem certyfikowanych, przez The Center For Nonviolent Communiacation, trenerek Porozumienia bez Przemocy (www.cnvc.org). Są to praktycy,  którzy od  wielu lat stosują komunikację opartą na empatii współpracując z biznesem, organizacjami pozarządowymi, oraz pracując z osobami indywidualnymi. Aktywnie działają na rzecz promowana Porozumienia bez Przemocy w szkołach, w międzynarodowych korporacjach, małych i średnich przedsiębiorstwach i relacjach rodzinnych. Rozpoczynali swoją naukę u Marshalla Rosenberga,  Nady Ignatovic. I stale rozwijają swoje kompetencje z zakresu PbP ucząc się od cenionych trenerów. m.in. u Marianne Gothlin, Sarah Peyton, Kaya Runga, Evy Rambala, Liv Larsson, Ian Patey i wielu innych.

 

Kierownikiem studiów:

Kaja Kozłowska, sympatyczka i praktyczka Porozumienia bez Przemocy, akredytowany coach PCC, licencjonowany trener „Coaching Clinic – Coachingowe przywództwo”. Założycielka oraz Partner Zarządzający w Centrum Life Coaching Polska. Pracuje jako life coach, prowadząc sesje i warsztaty dla osób prywatnych oraz dla klientów korporacyjnych. Posiada bogate doświadczenie z dziedziny marketingu, promocji oraz public relation. Z wykształcenia socjolog (UW 1997), absolwentka dwuletniego, wstępnego szkolenia w Studium Psychoterapii POP.

 

 

Opiekunem merytorycznym programu jest Joanna Berendt, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, mediator, akredytowany coach PCC

Porozumieniem bez Przemocy zajmuje się od 2009 roku. Pracuje indywidualnie i grupowo, z biznesem oraz rodzicami oraz dziećmi. Aktywnie działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, biznesów w oparciu o dialog i współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek. Jest członkiem zarządu Fundacji Nowych Możliwości EQUANTE. Współprowadzi blogi bazujące na Porozumieniu bez Przemocy: bajki o empatii www.przyjacielezyrafy.blogspot.com/ , o tworzeniu firm i zespołów w oparciu o współpracę: ww.przywodztwozempatia.blogspot.com oraz o budowaniu relacji www.dogadacsiezdzieckiem.blogspot.com/ Jest współautorką książek i publikacji inspirowanych coachingiem i Porozumieniem bez Przemocy: „Dogadać się z dzieckiem. Coaching, Empatia, Rodzicielstwo” „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii” oraz „Harmonia w życiu prywatnym i w biznesie”, „Coaching Katalizator Rozwoju Organizacji” i „Coaching jako klucz do wewnętrznej motywacji”. Doświadczona menedżerka z branży finansowej. Magister Nauk Ekonomicznych. Absolwentka Studiów Podyplomowych z zakresu zarządzania na Szkole Głównej Handlowej.

Anna Mills, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy. Od 2001 roku wykorzystuje Porozumienie bez Przemocy w życiu osobistym i zawodowym. Ukończyła Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych na SWPS. Od 2003 roku prowadzi warsztaty, skupiając się na metodzie Porozumienia bez Przemocy jako świadomości codziennego życia. Prowadzi zarówno warsztaty otwarte jak i szkolenia dla organizacji (Nokia Simens, ING Bank Śląski, Citibank, PARP). Ma doświadczenie w pracy w wielokulturowym kontekście (prowadziła szkolenia we Francji, Niemczech, Grecji, ale też Korei, Australii, USA). Pracuje też jako mediator, a jej zainteresowania zawodowe obejmują wspieranie rozwiązywania konfliktów.

Dominika Jasińska, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy. Prowadzi warsztaty i szkolenia z komunikacji, rozwiązywania konfliktów i rozwoju osobistego dla osób prywatnych, firm, instytucji, szkół, przedszkoli. Jako trenerkę rozwoju osobistego interesuje ją przede wszystkim problematyka komunikacji międzyludzkiej, która obejmuje zarówno kontakt z sobą jak i z innymi – bliskimi, rodziną czy współpracownikami. Pracuje ponadto jako mediator i coach.  Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii przy Dojrzewalni Róż.  Absolwentka Intensywnego Kursu Mediacji w oparciu o NVC, Studium Mediacji, intensywnego treningu „Coaching oparty na potrzebach”. W ramach rozwoju osobistego i zawodowego uczestniczyła z treningach z  trenerami NVC – min. byli to: Eva Rambala, Ewa Orłowska, Ania Mills, Kay Rung, Liv Larsson, Marianne Gothlin, Ike Lasater, John Kinyon, Kirsten Kirstensen, Karsten Schacht-Petersen, Bob WentWorth, Pernille Plantener, Godfrey Spencer, Carl Plesner.

Ewa Orłowska, certyfikowana trenerka  Porozumienia bez Przemocy, nauczycielka uważności (mindfulness), trenerka, mediatorka.
Prowadzi programy uważności oraz programy redukcji stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), certyfikowana przez IMA w Bedburgu (Niemcy). Prowadzi otwarte treningi grupowe i szkolenia dotyczące  NVC, uważności i redukcji stresu (MBSR), uważności dla uczniów i nauczycieli oraz treningi dla profesjonalistów train the trainer.
W pracy z grupami i klientami indywidualnymi wykorzystuje empatyczną komunikację wg Marshalla B. Rosenberga – Nonviolent Communication oraz elementy uważności. Korzysta  z narzędzi, które zna  bardzo dobrze z własnej codziennej praktyki. Od ponad 25 lat praktykuje medytację i uważność, od ponad 10 lat aktywnie zajmuje się NVC. Wspiera tych, którzy wprowadzają kulturę uważności w szkołach i w środowisku pracy.

Agnieszka Rzewuska-Paca, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, psycholog i coach. Prowadzi warsztaty, coaching i mediacje NVC dla osób chcących żyć świadomie, szkół z sercem i organizacji z duszą. Jako trenerkę pasjonuje ją temat pogłębiania świadomości siebie, budowanie własnej sprawczości i mocy. Pracując w oparciu o NVC przez blisko 10 lat doświadczyła jak potężną moc mają słowa, a także jak bardzo potrafią nas ograniczać – trzymając w zamkniętym kręgu myśli i przekonań. Pracuje wykorzystując „NVC w Ruchu”. Szczególnym obszarem jej zainteresowania jest budowanie relacji z dziećmi. Od 2014r lat na stałe współpracuje z warszawskim przedszkolem Zielona Wieża, gdzie wspiera kadrę w codziennej pracy. Regularnie prowadzi warsztaty z zakresu Porozumienia bez Przemocy dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych. Współtworzy też School of Life (www.schooloflife.pl) – roczny program dla młodych ludzi (18+). Porozumienia bez Przemocy uczyła się od czołowych światowych trenerów – m.in. Miki Kashtan, Marianne Gothlin, Sarah Peyton, Liv Larsson, Kaya Runga, a także Marshalla Rosenberga – twórcy tego podejścia. Jednak inspirację czerpie z wielu źródeł – m.in. od Jaspera Juula (Family Lab), z zen-coachingu, mindfulness, focusingu, IFS (Internal Family Systems), pracy z ciałem czy metaforami.

Magdalena Sendor, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, mediatorka, coach. Od 2007 r. prowadzi  działalność szkoleniową. Na początku wspierała przede wszystkim rodziców w rozwijaniu ich kompetencji rodzicielskich w zakresie komunikacji, od czterech lat współpracuje również z organizacjami. W swojej pracy bazuje na procesie Porozumienie bez Przemocy oraz coachingu opartym na potrzebach. Jest autorką artykułów i książek dla rodziców, między innymi pozycji „Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstwo”. (CoJaNaTo, 2013). Z wykształcenia kulturoznawczyni, pracuje w trzech językach: polski, francuski, angielski.

 

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa