Train The Trainer Porozumienie bez Przemocy

3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    grudzień 2018 r.

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe dla trenerów pracujących lub zaczynających pracę w oparciu o metodę Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga

Proponujemy Państwu pierwsze studia podyplomowe w Polsce, których celem jest przygotowanie do pracy grupowej, w oparciu o założenia i praktykę Porozumienia bez Przemocy. Zajęcia prowadzone są przez grupę certyfikowanych trenerów NVC (NVC – Nonviolent Communication). Udział w programie może być etapem w przygotowaniach do międzynarodowego egzaminu certyfikacyjnego The Center for Nonviolent Communication (www.cnvc.org).

Podczas studiów uczestnicy będą mieli okazję przygotować się do uczenia wybranych procesów i zagadnień NVC. Przygotują się do pracy z różnorodnymi grupami przy wykorzystaniu NVC.

Są to studia szczególne – zapraszamy do uczącej się społeczności, w której studenci uczą się od siebie nawzajem, dostają przestrzeń do praktykowania, dawania sobie informacji zwrotnej oraz uczenia się od trenerów NVC. A praca w ramach zjazdów jest równie ważna jak praca własna i grupowa pomiędzy modułami.

Cel

Intencją tego kierunku studiów jest stworzenie przestrzeni rozwoju umiejętności wspierających profesjonalne wykorzystanie Porozumienia bez Przemocy w pracy z grupami.

Zapraszamy do zdobycia wiedzy i umiejętności dotyczących przekazywania założeń i możliwości wykorzystywania NVC. Chcemy odkryć jak dbać o siebie, o kontakt z grupą oraz relacje w zgodzie z NVC.  W ramach zajęć łączymy trzy istotne perspektywy dotyczące pracy z grupami: przekazywanie merytoryki Porozumienia bez Przemocy, proces grupowy oraz proces osobistego przygotowania trenera.

Głównym celem studiów jest bezpośrednie doświadczenie czym są warsztaty NVC w połączeniu ze zrozumieniem metapoziomu prowadzenia zajęć.

Studia umożliwiają:

• zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących przekazywania podejścia NVC – jednocześnie dbając o siebie, kontakt z grupą i relacje w niej
  • analizę interakcji, ocenę reakcji własnych i innych
  • dokonywanie wyboru spośród wielu możliwości interwencji trenerskich korzystając ze świadomości procesu NVC
  • rozwój warsztatu trenera ze szczególnym uwzględnieniem pracy z uczuciami i potrzebami jako specyfiki podejścia PbP
  • rozszerzenie kreatywnych i efektywnych narzędzi w pracy trenera
  • zwiększenie poziomu zaufania do siebie jako trenera
  • rozwijanie znajomości rozróżnień i procesów PbP

Studia pozwolą na zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu:

• usystematyzowania rozróżnień i procesów PbP
  • kluczowych elementy postawy trenera PbP
  • praktyki własnej trenera PbP
  • kontraktowanie z grupą w oparciu o potrzeby
  • przekazywania głównych założeń i rozróżnień PbP
  • przekazywania wiedzy z zakresu 4 kroków w zależności od grupy
  • zrozumienia i przekazywania uczestnikom symboliki żyrafy i szakala
  • aspektami radzenia sobie z uczuciami wstydu, poczucia winy i złości w pracy trenerskiej, w oparciu o procesy NVC
  • wykorzystywania procesów opłakiwania i świętowania w pracy trenerskiej a także budowania i prowadzenia szkoleń w zgodzie z kluczowymi założeniami NVC

Zalety kierunku:

• program stworzony przez praktyków z myślą o praktykach
  • intensywny harmonogram – 6 miesięczny program obejmujący zjazdy i pracę pomiędzy – grupową i indywidualną
  • zespół wykładowców tworzą trenerzy o bogatym i różnorodnym doświadczeniu
  • indywidualne wsparcie trenerów
  • będzie inspirująco, praktycznie, intensywnie i ciekawie

Studia są skierowane do:

• osób pragnących nabrać poczucia pewności siebie w dzieleniu się Porozumieniem bez Przemocy z innymi – grupy empatii, grupy praktykujące, warsztaty i szkolenia;
  • trenerów, coachów, facylitatorów, mediatorów, terapeutów, nauczycieli, menedżerów pragnących poszerzyć swoje kompetencje trenerskie w oparciu o podejście NVC;
  • trenerów rozważających rozpoczęcie międzynarodowego procesu w celu otrzymania certyfikacji przyznawanej przez międzynarodową organizację Center for Nonviolent Communication (www.cnvc.org);
  • osób znających podejście, Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication NVC) Marshalla B. Rosenberga (wymagane min. 20 dni udziału w zajęciach, jako uczestnik, z certyfikowanym trenerem).

REKRUTACJA ONLINE

email: rekrutacja@civitas.edu.pl