Terroryzm i zagrożenia hybrydowe

3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    październik 2018 r.

Program studiów Terroryzm i zagrożenia hybrydowe zapewnia możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w obszarze najważniejszych zagrożeń i wyzwań stojących przed Polską i jej międzynarodowymi partnerami. Studia są przeznaczone dla osób, których zainteresowania bądź wykonywany zawód związane są z szeroko pojętym bezpieczeństwem i edukacją dla bezpieczeństwa, a w szczególności do: pracowników i funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa i porządku publicznego; przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej zajmujących się bezpieczeństwem; pracowników think-tanków; pracowników firm konsultingowych i doradczych; dziennikarzy; nauczycieli zajmujących się tą problematyką na różnych poziomach nauczania.

Słuchacze studiów Terroryzm i zagrożenia hybrydowe uzyskują dostęp do wiedzy i umiejętności w obszarze najważniejszych zagrożeń i wyzwań stojących przed Polską i jej międzynarodowymi partnerami. Słuchacze studiów staną się cennymi zasobem w systemie bezpieczeństwa antyterrorystycznego.

Adresaci studiów

• pracowników i funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa i porządku publicznego,
  • przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej zajmujących się bezpieczeństwem,
  • pracowników think-tanków,
  • pracowników firm konsultingowych i doradczych,
  • dziennikarzy,
  • nauczycieli zajmujących się tą problematyką na różnych poziomach nauczania.

Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu:

• identyfikowania i definiowania zagrożeń bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego,
  • szkolenia członków zespołu w dziedzinie reagowania na współczesne zagrożenia bezpieczeństwa, zwłaszcza zagrożenia terrorystyczne,
  • analizy współczesnych form terroryzmu i mechanizmów stosowanych przez organizacje terrorystyczne,
  • radzenia sobie zarówno na poziomie prywatnym, jak i zawodowym w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego.

Perspektywy zawodowe:

• administracja publiczna,
  • służby i instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo,
  • prowadzenie szkoleń w zakresie bezpieczeństwa.

REKRUTACJA ONLINE

email: rekrutacja@civitas.edu.pl