Teoria i praktyka sommelierska

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne

  w r. ak. 2021/22 przewidziane jest 8 zjazdów w siedzibie uczelni, 2 online oraz 1 wyjazdowy – harmonogram

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  zima 2021 r.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o winie i przygotować się do zawodu sommeliera lub sędziego? Zajmujesz się handlem winem? A może wino to po prostu Twoja pasja i chcesz wiedzieć o nim jak najwięcej? Wybierz studia Teoria i praktyka sommelierska i ucz się od najlepszych ekspertów w Polsce. W czasie studiów skosztujesz prawie 100 gatunków różnych win.
 

Studia przygotowane pod patronatem magazynu „Czas Wina” – największego specjalistycznego magazynu winiarskiego w Polsce. 
 

Twoje 4 kroki do zawodu sommeliera
1
Ucz się od praktyków
Uczysz się od najlepszych ekspertów w Polsce. Zajęcia są prowadzone przez m.in.: Adama Pawłowskiego MS – jedynego polskiego Master Sommeliera, specjalistów w zakresie enologii, członków Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, zawodowych sommelierów, instruktorów Wine & Spirits Education Trust, sędziów międzynarodowych konkursów winiarskich.
2
Poznaj praktyczne wskazówki
Zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu sztuki sommelierskiej uwzględniające wszelkie aspekty związane z zawodem sommeliera, degustacją analityczną i opisową wina, znajomością win wytwarzanych z najważniejszych odmian winorośli, typologią wina i związanych z nią różnorakich metod produkcji, geografią winną (Francja, Hiszpania, Włochy, Europa Środkowa i Wschodnia, Nowy Świat).
3
Ucz się w praktyce
Zajęcia mają charakter warsztatów degustacji analitycznej, podczas których skosztujesz łącznie ok. 100 gatunków wina z kilkunastu krajów i kilkudziesięciu regionów winiarskich świata. Weźmiesz także udział w weekendowym wyjeździe studyjnym do Winnicy Baniewice.
4
Przygotuj się do prestiżowego egzaminu dla znawców win
Możesz zdawać eksternistycznie egzamin WSET Level 3 Advanced. Dyplom WSET to na rynku wina przepustka do najbardziej prestiżowych pozycji zawodowych.
Więcej informacji: www.wsetglobal.com

 

Atuty:

 • zdobędziesz kompleksową wiedzę, którą powinien posiadać każdy znawca wina – od ogólnej typologii win, przez geografię wina, teorię i praktykę sommelierską, po handel winem, a nawet związek wina i zdrowia;
 • uczysz się zgodnie z najlepszymi światowymi wzorami – program studiów jest dostosowany do wymagań programowych najsłynniejszej i najlepiej rozpoznawalnej w świecie szkoły Wine & Spirits Education Trust London;
 • rozwiniesz swoją wrażliwość sensoryczną i umiejętność opisu wina – w trakcie zajęć skosztujesz ok. 100 gatunków win;
 • poznasz praktyczne aspekty pracy sommeliera – zgłębisz zasady tworzenia karty win, organizacji własnego miejsca pracy czy serwisu win w restauracji.

 

 

Studia są przeznaczone dla:

 • osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę o winie i najważniejszych regionach winiarskich świata;
 • przyszłych sommelierów i sędziów w konkursach winiarskich;
 • specjalistów z zakresu handlu winem;
 • osób już zatrudnionych na stanowisku kelnera czy barmana, którym zależy na zdobyciu unikalnych szlifów zawodowych.

 

 


 

Patron

kierunku

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa