Sztuka współczesna. Wiedza i rynek

Kierownikiem studiów jest:

Justyna Wesołowska – Ukończyła Historię Sztuki i Italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studia dla Menedżerów Kultury w SGH. Pracowała na stanowisku kuratora Programu Wystaw Międzynarodowych, Głównego Specjalisty ds. PR w CSW Zamek Ujazdowski oraz jako kurator Galerii Foksal.  Od 2009 do 2015 roku prowadziła autorski program zajęć „Ekonomia Sztuki” dla studentów ASP w Warszawie. Od 2016 roku współtworzy z Mariką Zamojską prywatną instytucję sztuki Polana Institute. Kuratorowała wiele wystaw, w tym Maurizio Cattelana, Radka Szlagi, Tomka Mroza, Kuby Bąkowskiego, Honzy Zamojskiego, Bownika. Pracowała m. in. przy wystawach Kary Walker, Mary Kelly, Isaaca Juliena, Roni Horn, Christiana Boltanskiego i Darrena Almonda. Współpracowała z wieloma instytucjami w Polsce i za granicą.

Marika Zamojska – historyczka sztuki, kuratorka, galerzystka. Ukończyła studia magisterskie w Instytucie Historii Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i podyplomowe Muzealnicze Studia Kuratorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uczestniczka Course of Contemporary Art Curators w Mediolanie (profesor wizytujacy: Charles Esche). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prezeska Stowarzyszenia Starter, właścicielka galerii Starter działającej od 2007 roku. Wcześniej związana z Art Stations Foundation. Współorganizatorka i pomysłodawczyni wydarzeń: Salon Zimowy i Warsaw Gallery Weekend. Od 2016 roku współtworzy prywatną instytucję sztuki Polana Institute. Producentka i organizatorka wydarzeń artystycznych, kuratorka wielu wystaw zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów.

Zajęcia prowadzą m.in.:

• Kamila Bondar, prezeska Fundacji Sztuki Polskiej ING
  • Sebastian Cichocki, kurator, Muzeum Sztuki Nowoczesnej
  • Łukasz Gorczyca, Galeria Raster
  • Tomasz Gutkowski, Miesiąc Fotografii
  • Marta Kołakowska, Galeria Leto
  • Michał Jachuła, kurator Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
  • Łukasz Knasiecki – HUNCWOT
  • dr Marika Kuźmicz, Fundacja ARTon
  • Ewa Łączyńska – Widz, dyrektorka BWA Tarnów
  • dr Adam Mazur, krytyk, kurator, redaktor magazyny BLOK
  • Karolina Nowak, art advisor
  • Krzysztof Nowakowski, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej
  • Cezary Poniatowski, artysta
  • dr Karolina Puchała – Rojek, Fundacja Archeologii Fotografii
  • Dawid Radziszewski, Galeria Dawid Radziszewski
  • Roman Soroko, znawca kina eksperymentalnego, specjalista filmowych technologii analogowego zapisu i odtwarzania taśm super 8 i 6mm.
  • dr Przemysław Strożek
  • dr hab. Andrzej Tobis, artysta, pedagog
  • Justyna Wesołowska, Polana Institute
  • Marika Zamojska, Polana Institute