Studium Kreatywnego Pisania

Udostępnij strone

KIEROWNIK STUDIÓW:

dr Ewa Madeyska – – literaturoznawczyni, pisarka, dramatopisarka, scenarzystka, redaktorka, autorka warsztatów twórczego pisania. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (filologia polska), Szkoły Filmowej w Łodzi (scenariopisarstwo) oraz Podyplomowego Kursu Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi (arteterapia).
Autorka powieści: Katoniela (2007, nominacja do literackiej nagrody NIKE w 2008), Rodzina O. 1968/1969 (2017), trylogii: Ostatni portret Melanii (2018), Ostatni romans Kornelii (2018), Ostatnia obsesja Natalii (2018).
Autorka dramatów: Zgaga (finał V edycji GND 2012), Pętla (finał GND 2013), Herstoria (półfinał GND 2014), Pociąg do pochodzenia (półfinał GND 2015).
Zdobywczyni drugiej nagrody w 25. Konkursie na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży za sztukę Fruwający śmiałek albo historia pewnego spaceru (2014).
Autorka książek dla dzieci: Okularki (Dwie Siostry, Warszawa 2015) oraz Król (Dwie Siostry, Warszawa 2016).
Jako redaktorka pracowała w „Metrze”, „Gazecie Wyborczej” oraz „Dzienniku”. Jako scenarzystka współpracowała z Fremantle Polska, Akson Studio, Constantin Entertainment i Besta Film. Wykładała scenariopisarstwo na Kursie Kreatywnego Pisania w IBL PAN w Warszawie oraz twórcze pisanie na Gender Studies UW.
Od 2014 roku prowadzi autorskie warsztaty kreatywnego pisania w Collegium Civitas w Studium Kreatywnego Pisania.
Na podstawie dramatu Ewy Madeyskiej pt. Zgaga powstał w ramach projektów Teatroteki spektakl telewizyjny pod tym samym w tytułem w reżyserii Katarzyny Szyngiery.
Prowadzi cieszący się coraz większą popularności autorski podcast pt. Twórcze pisanie z Madeyską (dostępny w Spotify i na iTunes).
 

 

ZAJĘCIA PROWADZĄ M.IN*:
 

mgr Agnieszka Kruk – absolwentka literatury brytyjskiej i niderlandzkiej na UW, stypendystka programów Socrates i Erasmus (Antwerpia, Utrecht, Lejda). Ukończyła scenariopisarstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej i PWSFTViT w Łodzi. Scenarzystka i wykładowczyni scenariopisarstwa, autorka programów studiów scenariopisarskich oraz programów profesjonalnego kształcenia konsultantów scenariuszowych. Tłumaczka podręcznika Lindy Aronson „Scenariusz na miarę XXI wieku”. Script coach, twórczyni i organizatorka festiwalu Script Fiesta w latach 2012–2017. Jurorka w konkursach filmowych i scenariopisarskich. Ekspertka oceniająca projekty dla Komisji Europejskiej w programie Creative Europe MEDIA. Założycielka StoryLab.pro i Fundacji Screenplay&Friends.

mgr Katarzyna Surmiak-Domańska – polska reporterka, od 1995 r. związana z „Gazetą Wyborczą”. Publikuje reportaże, wywiady i eseje o tematyce społecznej i kulturalnej. Jej teksty ukazują się w dodatkach „Gazety Wyborczej”: „Duży Format”, „Wysokie Obcasy” oraz czasopiśmie „Książki. Magazyn do czytania”. Autorka zbiorów reportaży Beznadziejna ucieczka przed Basią – reportaże seksualne (2007), Żyletka (2011), reportaży: Ku Klux Klan: Tu mieszka miłość (2015), biografii: Kieślowski. Zbliżenie (2018). Reportaż Mokradełko znalazł się w finale Nagrody Literackiej „Nike” (2013). Książka Ku Klux Klan: Tu mieszka miłość była nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego 2015 za Reportaż Literacki, do Nagrody Literackiej „Nike” 2016 oraz do Nagrody im. Beaty Pawlak w 2016.

mgr Monika Wasilewska – teatrolożka, wieloletnia recenzentka teatralna w łódzkim oddziale „Gazety Wyborczej”, laureatka Złotego Pióra dla najlepszego łódzkiego krytyka, dwukrotna finalistka Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu; publikowała także w „Dialogu. Miesięczniku poświęconym dramaturgii współczesnej”, „Teatrze”, „Dekadzie literackiej”, „Tyglu Kultury” i prowadziła zajęcia z teatrologii i teorii widowisk na Uniwersytecie Łódzkim. Od pięciu lat nauczycielka dramatopisarstwa w Studium Kreatywnego Pisania.

mgr Michał Leksiński – dyrektor ds. PR związany z firmą CEC Government Relations. Z wykształcenia politolog, absolwent 5 kierunków studiów podyplomowych: psychologii społecznej (SWPS), psychologii motywacji (SWPS), Szkoły mistrzów pióra (Collegium Civitas), Strategicznego Wywiadu Biznesowego (Akademia Koźmińskiego), London School of PR (ZFRP). Zwiedził prawie 50 krajów świata. Wspinał się na 6 kontynentach. Kolekcjoner najwyższych skoków świata na bungee. Twórca charytatywnego projektu „7 Happy Summits” – Korony Ziemi dla Fundacji Happy Kids. Prywatnie miłośnik alpinizmu. Były iluzjonista. Manager projektu i rzecznik prasowy Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 17/18. Opowiada o podróżach. Snuje historie o wyprawach. Mówi o roli metafor w sporcie i edukacji. Pomaga i współtworzy serwisy dla twórców (Patronite.pl – największa platformy e-mecenatu w kraju) i podróżników (ShareMap.org — serwisu mapowego do planowania i prezentowania podróży. Autor książki Projekt: Wyprawa o łączeniu świata ekstremalnych wypraw z biznesem.

mgr Magdalena Cicha-Kłak – literaturoznawczyni, absolwentka polonistyki na UJ oraz podyplomowych studiów polityki wydawniczej i księgarstwa na UW, redaktorka wydawnicza, obecnie pracuje w wydawnictwie Dwie Siostry.

mgr Magdalena Białecka – absolwentka Laboratorium Reportażu, felietonistka, reportażystka, publikowała m.in. w „Zwierciadle”, „Sensie”, „Rzeczpospolitej”, „Wysokich Obcasach”, autorka książek pt. Rozbiórka (zbiór rozmów z poetami) i Olśnienia (opowieści znanych ludzi sztuki i kultury), prowadzi Pracownię Słowa (magdalenabialecka.pl)

mgr Ewelina Szyszkowska – ekspertka rynku wydawniczego związana z branżą ponad dwadzieścia lat. Wydawca kilkudziesięciu publikacji z zakresu nauk społecznych i humanistycznych. Wieloletnia szefowa redakcji akademickiej i medycznej, Dyrektor Wydawniczy Wydawnictwa Naukowego PWN i Wydawnictwa Lekarskiego PZWL w latach 2016–2020. Jako szef redakcji brała udział w międzynarodowych targach książki (Frankfurt Book Fair, London Book Fair), opiniowała wstępnie kilkaset propozycji wydawniczych rocznie, odpowiadała za kreację i realizację planu wydawniczego.
Otrzymała Nagrodę Główka w konkursie Academia dla najlepszej książki akademickiej za wydanie Leksykonu literatury polskiego średniowiecza Teresy Michałowskiej (2011).
Jako Ewelina Matuszkiewicz opublikowała cykl powieści obyczajowych, których akcja dzieje się w jej rodzinnych stronach Biały latawiec (2017), Noc komety (2018), Cudne manowce (2020). Za swoją twórczość nominowana do nagrody Człowieka Roku Powiatu Kozienickiego w kategorii Kultura (2019).

 

 
*kadra może ulec nieznacznym zmianom.
 

 

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
e-mail: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa