Studia azjatyckie

3 lata (6 semestrów)
  5. Kierunek:
    Stosunki międzynarodowe

Dlaczego XXI w. nazywamy wiekiem Azji? Jak koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku wpływa na równowagę sił między Wschodem a Zachodem? Czy azjatyckie demokracje w ogóle istnieją, i czym różnią się od europejskich? Czy jihad jest cool? Jeśli interesuje Cię dynamika procesów społecznych, politycznych i gospodarczych w Azji XXI w., wybierz studia azjatyckie z lektoratem z języka chińskiego lub arabskiego w Collegium Civitas. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci zrozumieć specyfikę tego pełnego sprzeczności kontynentu: od demokratycznych Indii po autorytarną Koreę Północną, od najbogatszych państw świata Kataru i Kuwejtu, przez dynamicznie rozwijające się Chiny aż do upadłych państw – Syrii i Afganistanu.

Zdobędziesz wiedzę merytoryczną z zakresu:

• polityki międzynarodowej w Azji,
  • systemów politycznych w Azji,
  • azjatyckich modeli gospodarczych,
  • cywilizacji azjatyckich oraz współczesnych kultur azjatyckich.

Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu:

• komunikacji w języku chińskim lub arabskim,
  • analizowania procesów geopolitycznych w Azji,
  • analizowania wewnętrznych problemów społeczno-politycznych państw azjatyckich oraz ich globalnych konsekwencji,
  • budowania i kształtowania relacji w uwarunkowaniach azjatyckich.

Perspektywy zawodowe:

• organizacje międzynarodowe operujące w Azji (ONZ, NATO);
  • firmy eksportowe działające na rynkach azjatyckich;
  • azjatyckie firmy obecne w Polsce (Samsung, LG, Bank of China);
  • sektor usług i turystyki, obsługa klientów z państw Azji;
  • oddziały administracji publicznej współpracujące z inwestorami z Azji;
  • polskie placówki dyplomatyczne w Azji;
  • media (prasa, telewizja, portale internetowe).

Atuty:

• program studiów obejmuje lektoraty z języka chińskiego lub arabskiego;
  • studenci mają możliwość poznania krajów i kultur azjatyckich dzięki wyjazdom na uczelnie partnerskie, do Turcji i Gruzji (w ramach programu Erasmus +) oraz Kazachstanu, Kirgistanu, Korei, Libanu lub na Tajwan (poza programem Erasmus +);
  • Uczelnia zapewnia możliwość odbycia stażu w Fundacji El-Karama, której działania koncentrują się w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA);
  • w ramach zajęć studenci odwiedzają placówki dyplomatyczne państw azjatyckich oraz miejsca związane z kulturami azjatyckimi w Warszawie;
  • program studiów kładzie nacisk na unikalną różnorodność i dynamikę kontynentu, przedstawionego przez pryzmat współczesnych wyzwań społecznych, politycznych i gospodarczych, takich jak: koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku czy kryzys migracyjny, których konsekwencje swobodnie przekraczają umowne granice między Azją a Europą.

email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro