Socjologia

REKRUTACJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne
  3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Socjologia

W semestrze zimowym r. ak. 2020/2021 uczymy online.

Rozwiń swoją wiedzę na studiach II stopnia na specjalności Socjologia. Poza kanonem wiedzy socjologicznej, poznasz także zagadnienia związane z komunikacją w mediach cyfrowych, analizą współczesnych ruchów społecznych, Public Relations czy lobbingiem.

Twoje 5 kroków do kariery
Poznaj trendy
Poznasz narzędzia stosowane aktualnie przez specjalistów komunikacji marketingowej – także w Internecie, dowiesz się, jakie dominują obecnie kierunki badawcze i jakie są najnowsze pomysły w zakresie rozwiązywania problemów społecznych.
Rozwiń wiedzę i kompetencje socjologiczne
Poznasz zaawansowane techniki badań ilościowych i jakościowych, a także nauczysz się analizować wyniki i wyciągać wnioski. Nauczysz się skutecznie analizować relacje międzyludzkie, wykorzystując również inne metody badawcze, jak wywiady, ankiety, zdjęcia, filmy.
Ucz się od praktyków
Uczysz się od wybitnych praktyków współpracujących z mediami i zajmujących się komunikacją społeczną oraz animacją kultury, prowadzących badania rynku i opinii, zarządzających personelem. Oni wprowadzą Cię w praktyczne aspekty tych dziedzin.
Ucz się w praktyce
Umiejętności praktyczne zdobywasz podczas warsztatów, ćwiczeń i projektów. To idealna okazja, by zweryfikować posiadaną wiedzę i poznać jej zastosowania.
Buduj swoje CV
Podczas studiów wykonasz projekty, badania i analizy. Każde z takich zadań będzie okazją do ugruntowania nowych kompetencji, np. prowadzenia badań marketingowych, analizy danych i pisania raportów, stosowania narzędzi PR. Możesz je wpisać do CV.

Atuty:

• będziesz uczyć się od autorytetów polskiej socjologii: zajęcia prowadzą wybitni specjaliści nauk społecznych, socjologowie kultury, teoretycy i praktycy zajmujący się mediami i komunikacją społeczną, badaniami rynku i opinii, zarządzania personelem i animacją kultury, m. in.: prof. Jadwiga Koralewicz, prof. Ewa Nowicka-Rusek, dr Małgorzata Budyta-Budzyńska, dr Marta Sałkowska, dr Jacek Bieliński;
  • zdobędziesz wszechstronną i interdyscyplinarną wiedzę – jako socjolog odnajdziesz się w różnych dziedzinach, np. będziesz wiedział, jak projektować, monitorować i weryfikować programy służące rozwiązywaniu problemów społecznych, poznasz zagadnienia marketingu i lobbingu, opanujesz zaawansowane techniki analityczne;
  • już na studiach, dzięki kontaktom z praktykami, poznasz różne branże, w których możesz pracować – wiedzę przekażą Ci eksperci HR, marketingu, PR, animatorzy kultury, analitycy;
  • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Centrum Karier przez cały czas trwania studiów;
  • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
  • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
  • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

Jesteśmy także online

• od 26.03.2020 odbyło się ponad 3386 zajęć online, w tym 1348 wykładów i 2038 ćwiczeń, po polsku i angielsku, a także 1772 lektoraty, zajęcia online przeprowadziło 200 wykładowców;
  • większość zajęć realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
  • trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość;
  • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno w siedzibie uczelni, jak i online.

Gdzie możesz pracować po studiach:

• agencje marketingowe i Public Relations;
  • domy mediowe;
  • działy marketingu i PR w przedsiębiorstwach i instytucjach;
  • ośrodki badań opinii społecznej i rynku;
  • działy HR, agencje doradztwa personalnego, agencje headhunterskie;
  • ośrodki badawcze, analityczne i eksperckie;
  • organy administracji rządowej i publicznej;
  • sztaby wyborcze.

wypowiedzi osób polecających specjalność

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa