Socjologia

3 lata (6 semestrów)
  5. Kierunek:
    Socjologia

Jesteśmy przygotowani do prowadzenia zajęć na terenie uczelni, w pełni online i w systemie mieszanym.

Czy w szkole na wszystkie lekcje chodziłeś z taką samą przyjemnością? Nie musisz odpowiadać na głos… Na specjalności Socjologia w Collegium Civitas – oprócz realizacji zajęć obowiązkowych – możesz też sam stworzyć własny plan i uczyć się takich przedmiotów, jakie Cię najbardziej interesują.

Twoje 5 kroków do kariery
Poznaj trendy
Poznasz najnowsze teorie socjologiczne, dowiesz się, jakie kierunki kształtują obecnie gospodarkę, społeczeństwo i kultury różnych rejonów. Nauczysz się także rozwiązywać problemy i konflikty społeczne.
Dowiedz się, jak pracuje socjolog
Poznasz narzędzia, jakimi na co dzień pracują socjologowie, np. programy do analiz jakościowych i ilościowych (SPSS oraz R, Atlas.ti). Nauczysz się również analizować relacje międzyludzkie, wykorzystując różne metody badawcze: wywiady, ankiety, zdjęcia, filmy.
Ucz się od praktyków
Podczas zajęć uczysz się od wybitnych znawców nauk społecznych, socjologów kultury, teoretyków i praktyków w takich dziedzinach, jak: media i komunikacja społeczna, badania rynku i opinii, zarządzanie personelem i animacja kultury.
Ucz się w praktyce
Poznane teorie i techniki przetestujesz w praktyce podczas warsztatów i ćwiczeń. Ponieważ masz możliwość samodzielnego kształtnością swojego programu zajęć, możesz wybrać jeszcze większą liczbę zajęć praktycznych dostępnych w ofercie naszej uczelni.

Buduj swoje CV
Na studiach w Collegium Civitas masz możliwość angażowania się w liczne projekty realizowane na uczelni, a także inicjowania własnych akcji społecznych. Zrealizujesz też praktyki w wybranej firmie. W CV będziesz mógł wpisać np. obsługę programów do analiz danych czy umiejętność opracowania i analizy wyników badań marketingowych oraz opinii publicznej.

Atuty:

• Uczysz się od najlepszych praktyków na rynku – pod ich opieką zdobędziesz kompetencje praktyczne niezbędne w pracy w firmach;
  • Sam kształtujesz swój program zajęć – możesz samodzielnie dobrać sobie przedmioty zgodnie z Twoimi zainteresowaniami;
  • Zdobędziesz wszechstronną wiedzę z wielu dziedzin – po studiach wykorzystasz ją w pracy w różnych branżach;
  • Nauczysz się patrzeć na zjawiska z szerokiej perspektywy – od znajomości zagadnień antropologii kulturowej, przez struktury społeczne, po filozofię i idee polityczne, psychologię, a nawet Human Resources i Public Relations.
  • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Centrum Karier przez cały czas trwania studiów
  • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce
  • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
  • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

Jesteśmy także online:

• od 26.03.2020 odbyło się ponad 3386 zajęć online, w tym 1348 wykładów i 2038 ćwiczeń, po polsku i angielsku, a także 1772 lektoraty, zajęcia online przeprowadziło 200 wykładowców;
  • większość zajęć realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
  • trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość;
  • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno w siedzibie uczelni, jak i online.

Gdzie możesz pracować po studiach:

• ośrodki badawcze, analityczne i eksperckie;
  • agencje marketingowe i Public Relations;
  • działy komunikacji firm i instytucji państwowych;
  • działy personalne, agencje doradztwa personalnego i headhunterskie;
  • domy mediowe;
  • administracja rządowa i publiczna.

wypowiedzi osób polecających specjalność

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa