Socjologia biznesu i organizacji

REKRUTACJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne
  3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Socjologia

W semestrze zimowym r. ak. 2020/2021 uczymy online.

Myślisz o podjęciu działalności biznesowej lub pracy w środowisku biznesu? Wybierz specjalność Socjologia biznesu i organizacji, aby poznać zasady zarządzania firmą, projektami oraz ludźmi. Przygotuj się do nowoczesnego zarządzania.

Twoje 5 kroków do kariery
Poznaj trendy
Poznasz procesy, procedury oraz systemy stosowane obecnie w organizacjach. Nauczysz się, jak nowoczesnymi metodami zarządzać pracownikami i projektami, także w otoczeniu wielokulturowym.
Rozwiń wiedzę i kompetencje
Poznasz metody zarządzania strategicznego, a także zaawansowane techniki badań jakościowych i ilościowych, które wykorzystasz w badaniach zachowań konsumenckich. Nauczysz się, jak prowadzić negocjacje, rozwiązywać konflikty i jak motywować pracowników.
Ucz się od praktyków
Praktyczne aspekty zagadnień związanych z zarządzaniem i kulturą organizacyjną poznasz podczas zajęć z praktykami. To oni wprowadzą Cię do świata biznesu.
Ucz się w praktyce
Poznane narzędzia i teorie zastosujesz w praktyce podczas zajęć konwersatoryjnych i warsztatowych. Współpraca w ramach projektów pokaże Ci, jak kształtuje się dynamika grupy, co także ma ogromny walor edukacyjny.
Buduj swoje CV
Wszystkie projekty i warsztaty to dla Ciebie okazja do zdobywania kolejnych kompetencji i poznawania technik, które będą stanowiły ważne punkty w twoim CV. Warto o nich wspomnieć również podczas rozmowy z rekruterem.

Atuty:

• będziesz uczyć się od twórców polskiej nauki oraz najlepszych praktyków – zajęcia prowadzą wybitni specjaliści nauk i badań społecznych, socjologowie kultury, oraz filozofii, m. in. prof. Jadwiga Koralewicz, prof. Stanisław Mocek, prof. Jan Pakulski, prof. Jan Skórzyński, prof. Tadeusz Gadacz, dr Katarzyna Iwińska, dr Sergiusz Trzeciak, dr Marek Troszyński oraz specjaliści z zakresu zarządzania i kultury organizacyjnej, m.in. dr Wioletta Małota, psychologii biznesu – dr Adam Zemełka;
  • połączysz wiedzę i warsztat socjologa ze znajomością najnowszych metod zarządzania – dzięki czemu odnajdziesz się w różnych środowiskach i branżach;
  • zdobędziesz kompetencje wykorzystywane w biznesie i zarządzaniu – program tej specjalność opracowali eksperci, którzy wiedzą, jakie umiejętności i wiedza są obecnie niezbędne;
  • poznasz zagadnienia istotne dla współczesnego zarządzania – tj. społeczna odpowiedzialność biznesu, zastosowania psychologii, sprawne zarządzanie projektami, prowadzenie biznesu w warunkach wielokulturowych czy kształtowanie kultury organizacyjnej.
  • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Centrum Karier przez cały czas trwania studiów
  • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce
  • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
  • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

Jesteśmy także online:

• od 26.03.2020 odbyło się ponad 3386 zajęć online, w tym 1348 wykładów i 2038 ćwiczeń, po polsku i angielsku, a także 1772 lektoraty, zajęcia online przeprowadziło 200 wykładowców;
  • większość zajęć realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
  • trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość;
  • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno w siedzibie uczelni, jak i online.

Gdzie możesz pracować po studiach:

• przedsiębiorstwa i korporacje;
  • organizacje doradcze i consultingowe;
  • organizacje badań społecznych i konsumpcyjnych;
  • organizacje pozarządowe;
  • działy HR przedsiębiorstw;
  • własna działalność gospodarcza.

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa