Psychologia społeczna

3 lata (6 semestrów)
  5. Kierunek:
    Socjologia

Jesteśmy przygotowani do prowadzenia zajęć na terenie uczelni, w pełni online i w systemie mieszanym.

Interesujesz się rolą psychiki człowieka w relacjach międzyludzkich? Doceniasz znaczenie umiejętności miękkich, związanych z wywieraniem wpływu, rozwiązywaniem konfliktów, negocjowaniem i autoprezentacją? Wybierz specjalność Psychologia społeczna, na której zdobędziesz wiedzę i umiejętności praktyczne m. in. z zakresu kształtowania relacji, sztuki porozumiewania się i rozwiązywania konfliktów, także w środowisku międzykulturowym. Nabędziesz kompetencje psychologiczne niezbędne w wielu dziedzinach zawodowych, zarówno związanych z życiem gospodarczym jak i społecznym.

Zdobędziesz – w drodze treningu psychologicznego – praktyczne umiejętności psychologiczne, takie jak:

• analiza i diagnozowanie pracy zespołów i ich liderów,
  • podstawy rozwiązywania konfliktów (negocjacje i mediacje),
  • projektowanie badań jakościowych w dziedzinie reklamy i marketingu,
  • analiza procesów podejmowania decyzji,
  • diagnozowanie i projektowanie programów przeciwdziałających uprzedzeniom i dyskryminacji,
  • rozumienie potrzeb i mechanizmów postępowania ludzi,
  • sztuka efektywnego porozumiewania się.

Perspektywy zawodowe:

• agencje reklamowe,
  • agencje PR,
  • centra badań społecznych i marketingowych,
  • organizacje pozarządowe,
  • bankowość
  • wiele innych, w których umiejętności psychologiczne mają podstawowe znaczenie.

Atuty:

• zespół prowadzących tworzą eksperci z wiodących ośrodków naukowych w kraju;
  • znaczną część zajęć stanowią warsztaty, które umożliwiają wykorzystanie rozwijanych i doskonalonych kompetencji i umiejętności w praktyce;
  • rozwiniesz umiejętności interpersonalne oraz osobiste kompetencje społeczne;
  • nauczysz się rozwiązywać konflikty, również w środowisku międzykulturowym;
  • kompleksowe wsparcie doradcze i coachingowe Centrum Karier przez cały czas trwania studiów;
  • studia w międzynarodowym środowisku – 3. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
  • program wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
  • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

• od 26.03.2020 odbyło się 3386 zajęć online, w tym 1348 wykładów i 2038 ćwiczeń, po polsku i angielsku, a także 1772 lektoraty, zajęcia online przeprowadziło 200 wykładowców;
  • większość zajęć realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
  • trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość;
  • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno w siedzibie uczelni, jak i online.

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa