Kurs: Protokół dyplomatyczny oraz etykieta w biznesie i życiu codziennym

Udostępnij strone

Zajęcia prowadzą praktycy z zakresu dyplomacji, protokołu dyplomatycznego, savoir-vivru, komunikacji i wystąpień publicznych.
KIEROWNIK KURSU

dr b. amb. Sławomir Klimkiewicz, doktor nauk politycznych. Ekspert w dziedzinie rozwiazywania kryzysów i konfliktów polityczno – etnicznych. Dyplomata z 40 letnim stażem pracy. Kierował polskimi placówkami we Francji, Wenezueli, Kubie oraz w Algierii. Dyrektor Departamentu Informacji i Współpracy Kulturalnej MSZ. Pracownik Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). W latach 1999-2005 był członkiem kierownictwa misji OBWE w Bośni i Hercegowinie, gdzie zajmował się budowaniem struktury administracyjnej nowego państwa, tworzeniem i działalnością partii politycznych, organizacji społecznych oraz współpracą regionalną. Wykładowca w następujących uniwersytetach: Glasgow, Belfast, Trinity College w Dublinie oraz Caracas. Z Collegium Civitas związany od 2008 roku, prowadzący zajęcia z dyplomacji publicznej, stosunków międzynarodowych, protokołu dyplomatycznego, zarządzania integracją wielokulturową oraz komunikacją międzykulturową.
ZAJĘCIA PROWADZĄ M.IN.:

dr b. amb. Ryszard Żółtaniecki, socjolog, dyplomata, kierownik Akademii Służby Zagranicznej i Dyplomacji Collegium Civitas, prezes Fundacji Kultury. W latach 1991-1996 ambasador RP w Grecji i na Cyprze. Były dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza oraz dyrektor Departamentu Polityki Kulturalnej i Naukowej w MSZ, a także doradca ministra spraw zagranicznych. W latach 1980-1981 visiting scholar w University of Florida w Gainesville. Aktywny działacz „Solidarności”. Poeta, opublikował dwa tomy poezji: „Wypędzeni” (Warszawa 1988) i „Roraty” (Podkowa Leśna 1999).
mgr Nina Dziemidowicz, przez wiele lat poznawała w praktyce tajniki protokołu dyplomatycznego jako żona ambasadora w Grecji i Egipcie. Jako trener prowadzi szkolenia, warsztaty i konsultacje indywidualne z etykiety biznesu i autoprezentacji dla pracowników o różnych profilach zawodowych.
Wykładała i prowadziła warsztaty m.in. w Akademii Humanistycznej w Pułtusku, Wyższej Szkole Organizacji Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie, w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Chorzowie, Toruniu, Gdańsku, oraz w Związku Banków Polskich. Pełniła funkcję naczelnika w Biurze Informacyjnym Sejmu RP, a następnie doradcy Prezesa Rady Ministrów Hanny Suchockiej.
Współpracuje z Collegium Civitas. Jest autorką kolumny „dobre maniery” w najpoczytniejszym miesięczniku „Dobre rady”. Lubi podróże, wędrówki po górach i fotografię.

mgr Magdalena Goławska, doświadczona trenerka biznesu, wykładowczyni, logopeda medialny, specjalistka technik mowy i emisji głosu. Absolwentka Wydziału Humanistycznego i Podyplomowych Studiów Emisji Głosu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wykładowca Collegium Civitas w Warszawie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Prelegent Institute for International Research, członek Pacific Voice & Speech Foundation, San Francisco. Prowadzi szkolenia dla dziennikarzy, prezenterów, rzeczników prasowych, menedżerów oraz innych osób, które występują publicznie. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących: wystąpień publicznych, autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej, pracy z oddechem i głosem, kultury żywego słowa i radzenia sobie ze stresem. Redaktorka książek: „Jan Paweł II do artystów, artyści do Jana Pawła II” (Lublin 2007), „Niezbędnik Polaka mieszkającego we Francji” (Paryż – Lublin 2011).

 

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
e-mail: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa