Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga

Zajęcia prowadzi Kierownik studiów wraz z zespołem certyfikowanych przez The Center For Nonviolent Communication trenerek Porozumienia bez Przemocy www.cnvc.org.

Są to praktycy, którzy od  wielu lat stosują komunikację opartą na empatii współpracując z biznesem, organizacjami pozarządowymi, oraz pracując z osobami indywidualnymi. Aktywnie działają na rzecz promowania Porozumienia bez Przemocy w szkołach, w międzynarodowych korporacjach, małych i średnich przedsiębiorstwach i relacjach rodzinnych. Stale rozwijają swoje kompetencje z zakresu Porozumienia bez Przemocy. Uczyli się od Marshalla Rosenberga, Nady Ignatovic. I stale naukę kontynuują ucząc się od czołowych polskich i zagranicznych trenerów. m.in. u  Marianne Gothlin, Sarah Peyton, Kaya Runga, Evy Rambala, Liv Larsson, Ian Patey.

KIEROWNIK STUDIÓW:

Kaja Kozłowska – wieloletnia sympatyczka i praktyczka Porozumienia bez Przemocy, akredytowany coach PCC (ICF), oraz certyfikowany coach w podejściu Zen Coachingu, licencjonowany trener „Coaching Clinic – Coachingowe przywództwo”. Z wykształcenia socjolog (UW 1997), absolwentka dwuletniego, wstępnego szkolenia w Studium Psychoterapii POP. Założycielka oraz Partner Zarządzający w Centrum Life Coaching Polska www.centrumcoachingu.com . Od 2009 roku pracuje jako life coach, prowadząc sesje i warsztaty dla osób prywatnych, klientów korporacyjnych oraz NGO. Od 2012 roku jest członkiem Zarządu Fundacji PORTA – wspierającej mniejszości społeczne i etniczne. Współtworzy audycję poświęconą coachingowi „Człowiek i może” w Radio Wnet.

Opiekunem merytorycznym programu jest Joanna Berendt – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, mediator, akredytowany coach PCC ICF. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich.  Porozumieniem bez Przemocy zajmuje się od 2009 roku. Pracuje indywidualnie i grupowo, z biznesem oraz rodzicami oraz dziećmi. Od 2008 współpracuje również z Youth Business Poland, jako mentor i coach wspierając  młodych przedsiębiorców w rozwoju i skutecznym prowadzeniu własnych biznesów. Aktywnie działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, biznesów w oparciu o dialog i współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek. Jest członkiem zarządu Fundacji Nowych Możliwości EQUANTE. Jest współautorką książek i publikacji inspirowanych coachingiem i Porozumieniem bez Przemocy: „Dogadać się z dzieckiem. Coaching, Empatia, Rodzicielstwo” „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii” oraz  „Harmonia w życiu prywatnym i w biznesie” i  „Coaching Katalizator Rozwoju Organizacji”. Oraz blogów: z bajkami o empatii http://przyjacielezyrafy.blogspot.com/  oraz o budowaniu relacji rodzic-dziecko http://dogadacsiezdzieckiem.blogspot.com/

ZAJĘCIA PROWADZĄ M.IN:.

Agnieszka Rzewuska-Paca – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, psycholog i coach. Jest ciekawa świata i ludzi, lubi się zastanawiać co sprawia, że ludzie robią to co robią. Ceni sobie wolność, radość życia i dobry kontakt z innymi. Jest przekonana, że w każdym człowieku jest mędrzec, który wie, co dla niego najlepsze. Jej pasją jest wspieranie ludzi w docieraniu do ich wewnętrznych mędrców i mądrości. W pracy wykorzystuje podejście zen-coachingowe, praktykę uważności, focusing, a przede wszystkim – Porozumienie bez Przemocy (NVC) Marshalla Rosenberga, podejście, które stało się jej sposobem na życie, i które od 2008r. zgłębia i zgłębiała pod okiem czołowych światowych trenerów – m.in. Marshalla Rosenberga, Miki Kashtan, Marianne Gothlin, Kaya Runga, Nady Ignatovic. Aktywnie wspiera Fundację Świadomego Rozwoju, która propaguje w Polsce pokojowe metody porozumiewania się, w tym PBP. Jako mama dwójki dzieci   – jej największych nauczycieli empatii i szczerości, jest fanką świadomego rodzicielstwa. Dlatego szczególnie dużo radości sprawia jej prowadzenie zajęć dla rodziców i osób pracujących z dziećmi. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach związanych z marketingiem, zarządzaniem projektami oraz zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Magdalena Sendor – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, mediatorka, coach. Od 2007 r. prowadzi własną działalność szkoleniową. Na początku wspierała przede wszystkim rodziców wrozwijaniu ich kompetencji rodzicielskich w zakresie komunikacji, od czterech lat współpracuje również z organizacjami. W swojej pracy  bazuje na procesie Porozumienie bez Przemocy oraz coachingu opartym na potrzebach. Jest autorką artykułów i książek dla rodziców, między innymi pozycji „Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstwo.” (CoJaNaTo, 2013). Z wykształcenia kulturoznawczyni, pracuje w trzech językach: polski, francuski, angielski.

dr Magdalena Łużniak-Piecha  – psycholog, specjalista w dziedzinie psychologii międzykulturowej, psychologii zarządzania, a także seksuologii. Członkini Katedry Socjologii Collegium Civitas. Interesuje się mentoringiem i coachingiem międzykulturowym, w tych dziedzinach prowadzi zarówno programy badawcze, jak i działalność doradczą i edukacyjną. Była Vice-President Polish Psychologists’ Association z siedzibą w Londynie, prowadzi badania w ramach Research Unit PPA. Prezes Instytutu Społecznych Działań Międzykulturowych. Autorka opracowań naukowych i publicystycznych z dziedziny zarządzania międzykulturowego i adaptacji kulturowej.

REKRUTACJA ONLINE

e-mail: rekrutacja@civitas.edu.pl