O Collegium Dziecięcym

Udostępnij strone

Collegium Dziecięce, to „mała uczelnia” dla studentów w wieku od 7 do 12 lat. Collegium Civitas w nowym roku akademickim 2019/2020 kontynuuje wykłady dla małych studentów, zainspirowane ideą pierwszego Uniwersytetu Dziecięcego, który powstał w 2002 roku w Tybindze.
Naszą misją jest dostarczanie dzieciom wiedzy, jako realnego narzędzia rozumienia coraz szybciej zmieniającego się świata, w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Nasze motto brzmi: „Chcę to wiedzieć!”

 

Aby utrwalać w dzieciach to poczucie będziemy:

  1. Dostarczać małym studentom użytecznej wiedzy w sposób przystępny, niekonwencjonalny i nie kojarzący się z belferskim przekazem.
  2. Rozbudzać ciekawość dzieci otaczającym je światem i zwracać uwagę na zachodzące w nim procesy.
  3. Inspirować do samodzielnego poszukiwania wiedzy i odpowiedzi na – nawet najdziwniejsze – pytania.
  4. Odkrywać potencjał intelektualny małych słuchaczy.
  5. Kształtować postawy przydatne w życiu społecznym i prywatnym, takie jak: umiejętność współdziałania w grupie i brania czynnego udziału w jej przedsięwzięciach, wyrażanie własnej opinii na różne tematy, poszanowanie odmiennych poglądów i postaw.
  6. Uświadamiać dzieciom, że posiadanie wiedzy czyni życie ciekawszym i tylko od nich zależy, czy takie ono będzie.

Dbamy o to, aby zajęcia Collegium Dziecięcym miały wysoki poziom merytoryczny i były atrakcyjne dla dzieci. Dlatego do poprowadzenia wykładów zaprosiliśmy wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach. Są to profesorowie Collegium Civitas, zaprzyjaźnionych uczelni warszawskich, a także ludzie sztuki, kultury, znani dziennikarze oraz profesjonaliści z różnych dziedzin.
Tematy wykładów będą pochodziły z następujących działów tematycznych: władza i społeczeństwo; ekonomia; moda, media i kultura; kosmos i wszechświat; inne kultury, inne cywilizacje; życie na ziemi; ekologia; świat wirtualny; prawo i bezpieczeństwo; możliwości ludzkiego umysłu.

 

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego profilu na
F_icon.svg


REKRUTACJA ONLINE

Kontakt:
Collegium Dziecięce
Agnieszka Wnuk-Lipińska
tel. 509 044 733
email: collegiumdzieciece@civitas.edu.pl

Pałac Kultury i Nauki
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa