Muzyka w mediach

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne
 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowany początek zajęć:
  październik 2018 r.

Opis

Studia podyplomowe Muzyka w mediach są przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych współczesną kulturą muzyczną – zarówno profesjonalistów (dziennikarzy, krytyków, popularyzatorów, kuratorów), którzy pragną pogłębić wiedzę o muzyce i jej relacjach z mediami oraz udoskonalić warsztat dziennikarza i krytyka muzycznego, jak i melomanów czy fascynatów muzyki pragnących odbierać ją w sposób bardziej świadomy. Zajęcia są również dedykowane osobom, które chciałyby poszerzyć swoje kompetencje zawodowe (np. nauczycielom i wykładowcom akademickim), ludziom mediów, managerom kultury, pracownikom mediów, organizacji pozarządowych działających w sektorze kultury, przedstawicielom administracji państwowej i samorządowej zajmujących się kulturą, producentom.

Cel studiów

Studia zapewniają zdobycie wiedzy i umiejętności, umożliwiających ubieganie się o pracę w mediach i instytucjach muzycznych oraz organizacjach pozarządowych – w charakterze dziennikarza i krytyka muzycznego oraz popularyzatora muzyki.

Zdobędziesz wiedzę merytoryczną z trzech zakresów:

 1. kultury muzycznej, widzianej z perspektywy różnych gatunków, stylów i epok historycznych – w kontekście przemian kulturowych, społecznych, politycznych i estetycznych, z akcentem na muzykę artystyczną XX i XXI wieku, muzykę filmową oraz muzykę popularną;
 2. warsztatu dziennikarza i krytyka muzycznego oraz popularyzatora muzyki, potrafiącego w pełni profesjonalnie odbierać dzieła i wykonania muzyczne, interpretować je i oceniać, a swoje refleksje przekazywać w różnych formach dziennikarskich i poprzez rozmaite media;
 3. medialnych i technologicznych uwarunkowań muzyki i rynku muzycznego, wpływających na różne style wypowiedzi artystycznej, także w wymiarze praktycznym (promocja muzyki, praktyka mediów muzycznych, finansowanie w branży muzycznej itp.).

Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu:

 • pisania o muzyce (krytyka muzyczna);
 • analizy kultury muzycznej, zarówno tzw. poważnej (klasycznej), jak i popularnej czy filmowej;
 • analizy zjawisk, związanych z kulturą muzyczną w aspekcie estetycznym, technologicznym (programowanie muzyki), społecznym czy politycznym.

Atuty studiów:

 • nowoczesne i wszechstronne pojrzenie na kulturę muzyczną, media i rynek muzyczny
 • otwartość i wymiana doświadczeń (zajmujemy się m.in. muzyką dawną i popularną, awangardową i komercyjną, od strony teorii i praktyki, medialnie i rynkowo, artystycznie i w kategoriach sprzedaży)
 • praktyczność (nacisk m.in. na dziennikarstwo muzyczne, programowanie muzyki, wizyty studyjne np. w Polskim Radiu, zagadnienia związane z nowoczesnym PR i informacjami z zakresu rynku)
 • wysoki profesjonalizm (zajęcia prowadzą wyłącznie wybitni specjaliści-praktycy z wieloletnim doświadczeniem, ludzie niesztampowi i pełni pasji)

Dzięki nam:

 • poznasz funkcjonowanie mediów muzycznych i rynku w praktyce
 • pogłębisz wiedzę o muzyce dzięki najlepszym wykładowcom i znawcom tematu
 • popracujesz nad swoim warsztatem dziennikarskim
 • zbudujesz sieć kontaktów w branży muzycznej
 • rozwiniesz muzyczny profesjonalizm lub zadebiutujesz w piśmie meakultura.pl

 

 
O Fundacji MEAKULTURA

Fundacja MEAKULTURA skupia swoją działalność wokół Muzyki, Edukacji i Artystów, a do jej głównych celów można zaliczyć: promocję wartościowej muzyki różnych gatunków, działalność koncertową i wydawniczą, realizację projektów edukacyjnych, wspieranie profesjonalnego dziennikarstwa muzycznego, a także działania naukowców, twórców, wykonawców i producentów (godnych uwagi ze względu na wysoką jakość artystyczną). MEAKULTURĘ tworzą eksperci z polskiego środowiska uniwersyteckiego i muzycznego oraz spoza granic kraju (Belgia, Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania). Strony: www.mea.org.pl, www.meakultura.pl, www.konkurskropka.pl, www.savethemusic.eu, www.musicfrompoland.eu

 

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa