Mediator wg NVC Marshalla B. Rosenberga

3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    jesień 2020 r.

Studia realizowane we współpracy z stowarzyszeniem Polskie Centrum Mediacji.

Studia “Mediator wg NVC Marshalla B. Rosenberga” powstały w celu kompleksowego wsparcia uczestników w pełnieniu funkcji profesjonalnego mediatora, działającego w oparciu o NVC. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów mogą być wykorzystane przez absolwentów ich codziennych obowiązkach w firmach, organizacjach, czy szkołach. Wiedza przekazana uczestnikom przez ekspertów może być również przydatna w życiu rodzinnym – do budowania kultury dialogu oraz tworzenia rozwiązań uwzględniających potrzeby wszystkich stron.

Unikalność programu polega na połączeniu doświadczenia trenerów pracujących w nurcie Porozumienia bez Przemocy oraz mediatorów Polskiego Centrum Mediacji. Zajęcia łączą w sobie transformującą moc empatii, skuteczność narzędzi Porozumienia bez Przemocy w rozwiązywaniu i zapobieganiu konfliktów wraz z podstawami prawnymi, regulacjami i wymogami związanymi z pracą mediatora w RP.

Zdobędziesz wiedzę merytoryczną na temat:

• modelu mediacji Porozumienia bez Przemocy,
  • przepisów prawa oraz procedur regulujących pracę mediatora i procesy mediacyjne w Polsce w praktyce sądowej i pozasądowej,
  • warunków, jakie powinna spełniać ugoda,
  • mediacji rodzinnych w sytuacji kryzysu w rodzinie oraz w sytuacji przemocy domowej,
  • konsekwencji w kontekście mediacji wynikających z rozwodu lub separacji,
  • narzędzi NVC, które mogą być wykorzystywane do wspierania młodzieży i dzieci w zarządzaniu konfliktami poprzez mediacje rówieśnicze.

Zdobędziesz umiejętności praktyczne z zakresu:

• integrowania kluczowych kompetencji mediatora pracującego w oparciu o empatię,
  • tworzenia ugody,
  • prowadzenia mediacji grupowych w oparciu o proces NVC,
  • zapobiegania wypaleniu zawodowemu w pracy mediatora oraz rozwijania swoich zasobów.

Studia są skierowane do osób, które:

• chciałyby zdobyć umiejętności mediacyjne w podejściu NVC,
  • chciałyby poszerzyć swoje kompetencje zawodowe o mediacje,
  • pracują w sytuacji konfliktu,
  • chciałyby przygotować do wykonywania zawodu mediatora.

REKRUTACJA ONLINE

email: rekrutacja@civitas.edu.pl