Manager CSR

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne

  w r. ak. 2021/22 zajęcia online oraz w siedzibie uczelni

 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  jesień 2021 r.

Jeśli chcesz zdobyć kompetencje przyszłości w dynamicznie rozwijającym się obszarze zarządzania, zapraszamy Cię na nasze studia podyplomowe Manager CSR. Nauczymy Cię jak przełożyć najnowszą wiedzę z obszaru odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju na praktyczną, codzienną pracę managera CSR w organizacji. Poznasz najważniejsze zagadnienia z takich obszarów jak zarządzanie strategiczne, komunikacja CSR, raportowanie niefinansowe oraz budowanie relacji z interesariuszami. Przygotujesz się do odpowiadania na rosnące oczekiwania inwestorów z zakresu czynników ESG. Dowiesz się u źródła, na co analitycy będą zwracali coraz większą uwagę i jak menedżerowie CSR wspierają swoje organizacje w dostosowaniu do nowych trendów. Opieramy się na światowych standardach a nasi wykładowcy to eksperci z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach, gotowi podzielić się swoją wiedzą i najlepszymi praktykami.

Studia podyplomowe Manager CSR są realizowane we współpracy z firmą edukacyjno-doradczą CSRinfo, specjalizującą się w tematyce społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, animatorem działań CSR na polskim rynku.

Oferta Collegium Civitas idealnie odpowiada na potrzeby menedżerów i specjalistów z przedsiębiorstw, jednostek administracji publicznej i organizacji społecznych zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania odpowiedzialnego stylu zarządzania w organizacji.

Twoje 4 kroki do pracy menedżera CSR
1
Poznaj trendy
Dowiesz się, jakie są aktualne trendy w budowaniu skutecznej strategii CSR, jak społeczna odpowiedzialność biznesu jest realizowana przez uznane światowe marki, podmioty publiczne i organizacje społeczne. Poznasz założenia Celów Zrównoważonego Rozwoju, zagadnienia zarządzania CSR w organizacji oraz wiedzę z obszarów zyskujących na znaczeniu w każdej organizacji, takich jak prawa człowieka czy budowanie odpowiedzialnego łańcucha dostaw.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz techniki motywowania i angażowania różnych grup interesariuszy w implementację standardów CSR, dowiesz się, jak budować kapitał społeczny, promować i wdrażać społeczną odpowiedzialność organizacji. Poznasz także kwestie związane z raportowaniem niefinansowym (m.in. wg standardu Global Reporting Initiative) oraz z analizą organizacji pod kątem czynników ESG.
3
Ucz się od praktyków
Zajęcia prowadzą przedstawiciele największych firm międzynarodowych, środowiska inwestorskiego, jednostek administracji publicznej, organizacji społecznych, akademickich oraz mediów. Dodatkowo, podczas wykładów gościnnych, poznasz różne perspektywy zarządzania CSR od profesjonalistów zawodowo związanych z tematyką odpowiedzialnego biznesu w swoich organizacjach. O swoich doświadczeniach opowiadali goście z takich firm jak AmRest, Jeronimo Martins Polska, UBS, Grupa Energa, LPP, GOPR, Grupa Raben, Ergo Hestia, S&P Global Ratings.
4
Ucz się w praktyce
Zagadnienia teoretyczne poznajesz w praktyce podczas warsztatów i ćwiczeń. Dzięki pracy indywidualnej oraz w grupach na prawdziwych materiałach pod kierunkiem praktyków masz możliwość analizy ciekawych przykładów, zadawania pytań oraz wymiany spostrzeżeń, co poszerza perspektywy i buduje Twoje doświadczenie.

 

Atuty:

 • zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat implementacji strategii CSR w firmie – od tematów związanych z zarządzaniem, relacjami ze środowiskiem inwestorskim, raportowaniem niefinansowym, po komunikację;
 • dowiesz się jaki zakres mają polityki ESG, w jaki sposób są one wdrażane w firmach i jaki mają związek ze zrównoważonym rozwojem oraz standardami odpowiedzialnego biznesu;
 • poznasz najlepsze przykłady wdrażania CSR w międzynarodowych firmach i organizacjach – zajęcia prowadzą eksperci-praktycy, którzy od lat zajmują się CSR-em;
 • weźmiesz udział w unikatowych kursach, których nie znajdziesz na innych uczelniach;
 • rozwiniesz osobiste kompetencje komunikacyjne i menedżerskie – niezbędne do efektywnego wdrażania CSR w organizacji, zarządzania zespołem i motywowania innych do działania.

 

Zostań menedżerem CSR. Zdobędziesz kompetencje w zakresie:

 • CSR, zrównoważonego rozwoju i zarządzania organizacją;
 • praktyk wdrażania CSR w kluczowych obszarach funkcjonowania organizacji, w szczególności firmy i jednostki administracji publicznej;
 • komunikacji menedżerskiej niezbędnej do efektywnego angażowania interesariuszy i zarządzania zespołem.

 


Studia podyplomowe Manager CSR są dedykowane osobom, które:

 • pragną zdobyć nowy, coraz częściej poszukiwany na polskim i międzynarodowym rynku zawód managera CSR;
 • chciałyby poznać standardy CSR i ich praktyczne zastosowanie;
 • szukają ciekawych możliwości rozwoju zawodowego i osobistego;
 • budując swoją karierę, chciałyby połączyć aspekt wdrażania wartości i wysokich standardów etycznych ze skutecznym zarządzaniem procesami i projektami w organizacjach;
 • widzą siebie w roli lidera CSR – osoby łączącej umiejętności interpersonalne z ugruntowaną wiedzą na temat zarządzania organizacją i zespołami.

 

Partner

kierunku

 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa