Life Coaching Start Up

REKRUTACJA NA TEN KIERUNEK ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kierunków, na które trwa rekrutacja.

1. Rodzaj studiów:
    studia podyplomowe
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne
  3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    jesień 2020 r.

W semestrze zimowym r. ak. 2020/2021 pierwszy zjazd odbędzie się na terenie uczelni.
Pozostałe zajęcia w semestrze zimowym realizowane będą online.

ACSTHLife Coaching Start Up to jedyny program studiów podyplomowych z zakresu Life Coachingu, którego program został zaakceptowany przez ICF (Approved Coach Specific Training Hours ACSTH).

Na studiach podyplomowych Life Coaching Start Up nauczysz się stosować profesjonalne narzędzia do wspierania ludzi w najważniejszych obszarach ich życia: rodziny, związków, zdrowia, równowagi życiowej.
Poznasz metodologię pracy coacha zgodną ze światowymi standardami ICF (International Coach Federation).

Celem studiów Life Coaching Start Up jest przygotowanie słuchaczy do egzaminu na certyfikowanego coacha ICF – największej międzynarodowej organizacji zrzeszającej coachów. Do akredytacji przystępuje się samodzielnie po ukończeniu studiów i jest ona przyznawana przez ICF. Jednym z warunków jest ukończenie akredytowanego kursu. Program Life Coaching Start Up został akredytowany przez ICF na ścieżce ACSTH. Aby zapoznać się z warunkami akredytacji oraz czym różnią się poszczególne ścieżki warto zajrzeć na stronę ICF https://coachfederation.org/icf-credential

Studia podyplomowe realizowane we współpracy z Centrum Life Coaching Polska

Twoje 4 kroki do pracy life coacha
Postaw na rozwój
Podczas studiów poznasz standardy oraz kompetencje coacha ICF, nauczysz się stosowania narzędzi, zasad prowadzenia rozmowy coachingowej, a także budowania kontaktu i tworzenia układu coachingowego. Poznasz kodeks etyczny oraz wymogi akredytacji ICF.
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz praktyczne zastosowanie narzędzi coachingu w różnych obszarach życia osobistego i zawodowego: wellness coaching, filozofię kaizen, coaching zespołów i grupowy, rodzicielski, relacyjny czy zen. Dowiesz się jak używać takich narzędzi, jak koło coachingowe, model pracy z wizją, gra „Podróż bohatera”, dowiesz się, co to jest styl prowokatywny i jak go zastosować.
Ucz się od praktyków
Zajęcia prowadzą certyfikowani coachowie ICF z wieloletnią praktyką, psychologowie, psychoterapeuci, naukowcy. Od nich zdobędziesz zawodowe know-how, dowiesz się, jakie techniki i w jakich sytuacjach sprawdziły się w ich pracy, jak osiągać najlepsze efekty w pracy z klientem. Uzyskasz także praktyczne wskazówki, jak w ogóle zacząć działania jako coach, jakie narzędzia marketingowe sprawdzają się najlepiej oraz jak promować coaching wśród klientów.
Ucz się w praktyce
Uczysz się przez dyskusje, case study, scenki, ćwiczenia praktyczne, prezentacje, interakcje w podgrupach i w parach (coach – coachee), ale także przez feedback grupowy i indywidualny, nagrywanie i odsłuchiwanie sesji, superwizję oraz dzięki mentoringowi grupowemu.

Atuty:

• uczysz się od certyfikowanych praktyków coachingu – zajęcia prowadzą coachowie International Coach Federation, m.in. Iwona Kubiak, Kaja Kozłowska, Sylwester Adamczuk, Grzegorz Piotr Pawłowski;
  • będziesz świadomym coachem: studia to szansa na Twój rozwój własny – zwiększysz świadomość siebie, swoją empatię, intuicję i kreatywność, poznasz swoje granice, potencjał, przekonania, tożsamość oraz talenty;
  • już w trakcie studiów realizujesz część godzin praktyki, niezbędnych do uzyskania akredytacji – program w sumie zawiera 121,5 godzin szkoleniowych ACSTH, w tym: 7 godzin mentoringu grupowego (do akredytacji potrzebne jest 10 godzin), a także 13,5 godzin samodzielnej praktyki coachingowej z innymi uczestnikami oraz z klientem zewnętrznym;
  • otrzymujesz certyfikat ACSTH wydawany przez ICF.

Zostań life coachem. Zdobędziesz kompetencje w zakresie:

• socjologicznych i psychologicznych aspektów coachingu;
  • coachingu zmiany;
  • coachingu rodzicielskiego (parent coaching);
  • coachingu wellness;
  • coachingu oddechu;
  • coachingu związków, relacji i par;
  • zen coachingu;
  • coachingu międzykulturowego;
  • coachingu grupowego i zespołów.

Do kogo są kierowane studia:
Kierunek Life Coaching Start Up jest przeznaczony dla wszystkich osób zdecydowanych pracować jako coach i zainteresowanych uzyskaniem akredytacji ICF w celu podniesienia swojej wiarygodności oraz systematycznym rozwojem kompetencji life coachingowych na ścieżce ICF. Do akredytacji przystępuje się samodzielnie po ukończeniu studiów i jest ona przyznawana przez ICF. Jednym z warunków jest ukończenie akredytowanego kursu. Program Life Coaching Start Up został akredytowany przez ICF na ścieżce ACSTH. Aby zapoznać się z warunkami akredytacji oraz czym różnią się poszczególne ścieżki warto zajrzeć na stronę ICF https://coachfederation.org/icf-credential.

Bonus dla słuchaczy:
Otrzymasz w prezencie podręcznik „Life Coaching w nurcie serca”. To lektura obowiązkowa dla praktyków coachingu.

Partner

kierunku