Komunikacja zintegrowana - reklama, Public Relations, branding

1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne

(zobacz także: stacjonarne)

3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Socjologia
  6. Jesteśmy przygotowani do prowadzenia zajęć na terenie uczelni, w pełni online i w systemie mieszanym.

Specjalność jest realizowana we współpracy i pod patronatem Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.

Komunikacja to podstawowa umiejętność w budowaniu relacji międzyludzkich. Grupy, do których jest kierowana są różne. Poznaj sprawdzone narzędzia, które pozwolą Ci dopasować komunikat do właściwego odbiorcy. Wykorzystaj wieloletnie doświadczenie socjologów, profesjonalistów z branży reklamowej, public relations i marketingu. Poszerz swoją wiedzę na temat współczesnego społeczeństwa i praktyczny warsztat badacza. Zdobądź umiejętność budowania angażujących, skutecznych i efektywnych komunikatów. Komunikacja zintegrowana to kurs potrzebny na socjologii. Zapewni szerszą perspektywę badawczą, unikatowe umiejętności, kluczowe kompetencje komunikacyjne. Umocni pozycję podczas poszukiwań pracy.

Na specjalności Komunikacja zintegrowana – reklama, public relations, branding dowiesz się jak planować kampanie komunikacyjne w wielu sektorach i jak projektować skuteczne strategie rozwoju marek. Nie tylko komercyjnych.

Podczas zajęć będziesz mieć kontakt z profesjonalistami – praktykami z branży reklamowej, public relations i marketingowej, a także wykładowcami Collegium Civitas, badaczami przemian współczesnych zjawisk społecznych, specjalistami od komunikacji i ekspertami, o bogatym dorobku i praktycznym doświadczeniu.

Oto zakres interesujących nas zagadnień:

• budowanie i rozwój marek różnych kategorii: FMCG, usług, marketingu idei,
  • konstruowanie skutecznej strategii komunikacyjnej marki,
  • identyfikacja i wykorzystanie kanałów komunikacji,
  • wykorzystanie w praktyce najbardziej aktualnych narzędzi rozwoju marki z zakresu public relations i marketingu doświadczeń,
  • planowanie komunikacji z uwzględnieniem konkretnych grup docelowych,
  • przeprowadzanie badań konsumentów i wykorzystanie ich wyników praktyce.

Perspektywy zawodowe:

• departamenty i działy public relations, marketingu, promocji, reklamy w organizacjach oraz instytucjach publicznych,
  • agencje badań rynku i konsumentów,
  • media tradycyjne i elektroniczne.
  • agencje interaktywne,
  • agencje reklamowe,
  • agencje public relations,
  • agencje eventowe,
  • domy mediowe.

Atuty:

Zapewniamy:

• wiedzę i doświadczenie przedstawicieli kluczowych firm zajmujących się reklamą, promocją, marketingiem, public relations, eventami
  • porady i wskazówki ekspertów z branży zajmujących się marketingiem i komunikacją marketingową, które można zastosować w praktyce
  • omówienie najnowszych trendów w badaniach komunikacji, mediów, reklamy PR, brandingu;
  • podstawy planowania efektywnej strategii komunikacji dla konkretnych grup docelowych;
  • umiejętność przeprowadzenia profesjonalnych badań satysfakcji konsumentów.

Dodatkowe korzyści:

• kompleksowe wsparcie doradcze i coachingowe Centrum Karier przez cały czas trwania studiów;
  • studia w międzynarodowym środowisku – 3. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
  • program wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
  • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

• od 26.03.2020 odbyło się 3386 zajęć online, w tym 1348 wykładów i 2038 ćwiczeń, po polsku i angielsku, a także 1772 lektoraty, zajęcia online przeprowadziło 200 wykładowców;
  • większość zajęć realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
  • trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość;
  • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno w siedzibie uczelni, jak i online.

email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro