Innovation and Technology Project Management

Udostępnij strone

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne
 3. Język wykładowy:
  polski z el. angielskiego
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  październik 2018 r.

 

Pierwsze w Polsce studia łączące zarządzanie projektami, technologię i UX!

 

Nasz świat w ostatnich latach bardzo przyspieszył i zmienił swoje oblicze na świat cyfrowy. Taka przemiana nazywana jest często digitalizacją, ale również rewolucją AI lub Industry 4.0.

Sama realizacja projektów, z wykorzystaniem metodyk zarządzania projektami już nie wystarcza do tego aby zdobyć przewagę konkurencyjną. Największe firmy świata zmieniają swój styl pracy na szybszy i bardziej zwinny. W tym nowym świecie jedyną stałą wartością jest zmiana.

Zmiana w kierunku mobilności – ponad 60% wszystkich ludzi na świecie posiada dzisiaj telefon komórkowy, a prawie połowa z tej grupy to użytkownicy smartfonów. Projektowanie rozwiązań na smartfony oraz inne urządzenia mobilne (np. Wearables) jest trendem rynkowym, który rośnie z roku na rok. Tak zwana ‘digitalizacja’ jest wpisana do dużej części strategii rozwoju polskich firm.

Technologia na pierwszym miejscu – od dnia gdy system AlphaGo wygrał z najlepszym na świecie graczem w Go, przy użyciu metod deep learning – sztuczna inteligencja stała się jednym z najpopularniejszych tematów artykułów i wystąpień. Innowacyjni giganci (Google, Facebook, Amazon, Apple) zainwestowali już w swoje centra AI i realizują projekty na skalę wcześniej nie spotykaną w biznesie. To tylko kwestia czasu, kiedy każda ze znanych nam firm i korporacji będzie inwestowała w szeroko pojęty AI (data science, machine learning i deep learning, AR/VR, voice & face recognition). Do wizji świata, w którym technologia towarzyszy nam na każdym kroku wcale nie jest nam tak daleko – self-driving cars już jeżdżą po ulicach, a iPhone X odblokowujemy za pomocą identyfikacji twarzy.

Klient w centrum uwagi – ostatnie lata pokazały rosnący trend w zastosowaniu podejścia User Centered Design. Realizacja nowoczesnych projektów opiera się na rozwiązaniu problemu użytkownika i na maksymalnym skupieniu się na jego potrzebach.

Startupy – Polska stała się jednym z większych centrów startupowych w Europie. Polacy mają dużo pomysłów i nie boją się ich realizować. Jednak technologicznym startupem trzeba umieć zarządzać – nie bez powodu statystyki pokazują, że sukces odnosi tylko 10% nowo zakładanych firm. Ponadto zrozumienie filozofii tworzenia startupów jest niezbędne również w świecie korporacji, ze względu na coraz szerszą współpracę między tymi światami (zakupy startupów przez korporacje, akceleratory tworzone przy największych firmach).

Globalna wioska – globalne korporacje, które posiadają w Polsce swoje centra usług wspólnych, realizują z Polski projekty, które swoim zasięgiem obejmują cały świat. Wymusza to pracę w różnych strefach czasowych, ze zdalnym, multikulturowym zespołem projektowym. Skuteczna komunikacja nabiera ogromnego znaczenia, również od strony rozwiązań technologicznych, które mają w tej komunikacji pomóc.

Zmiana roli Kierownika Projektu – nadchodzi czas kierownika projektu, który jest wielostronnym specjalistą: jest jednocześnie change managerem, jak i specjalistą od UX, technologii. Pożądany kierownik projektu będzie umiał zrozumieć punkt widzenia klienta i wziąć udział w projektowaniu rozwiązań biznesowych opartych na najnowszych technologiach. Presja czasu na realizację projektów w jak najkrótszych terminach wymusiła powstanie takich podejść jak Lean Startup, który w połączeniu z Agile jest sposobem na realizację projektów w najbliższej przyszłości.

 

 

Studia umożliwiają:

 • Zrozumienie świata nowych technologii oraz ich zastosowania w projektach
 • Praktyczne zastosowanie podejścia Agile w połączeniu z Design Thinking i Lean Startup
 • Wykorzystanie w praktyce narzędzi budowania innowacyjnych produktów technologicznych
 • Kreatywne wykorzystanie posiadanej wiedzy i doświadczenia do budowy własnego startupu lub produktu mobilnego

 

Studia pozwolą na zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu:

 • Sposobów na realizację nowoczesnych projektów – szybko, zwinnie i ze skupieniem na potrzebach klienta
 • Realizacji projektów technologicznych
 • Nowych trendów w technologii i świecie biznesu
 • Tworzenia produktu innowacyjnego (w tym mobilnego)
 • Tworzenia i realizacji strategii digitalizacji i zmiany cyfrowej
 • Budowy startupów
 • Wykorzystania podejścia Lean Startup
 • Zastosowania narzędzi User Experience i User Centered Design
 • Podstaw Product Managementu
 • Pracy w środowisku rozproszonym, przy zdalnych, multikulturowych zespołach projektowych
 • Obsługi nowych narzędzi pracy (innych niż MS Project)
 • Podstaw AI, Machine Learning, VR/AR i innych zagadnień technologicznych, które będą kształtowały naszą przyszłość przez najbliższe 5-10 lat

 

Korzyści z ukończenia kierunku:

Absolwenci tego kierunku będą w wąskim gronie osób, łączących kompetencje zarządzania projektami, znajomości technologii oraz budowy produktów innowacyjnych. Będą idealnymi kandydatami do prowadzenia innowacyjnych projektów, programów digitalizacji, tworzenia i realizacji produktów cyfrowych oraz do współpracy ze startupami z ramienia korporacji lub do budowy własnych startupów.

 

Studia są skierowane do:

 • Osób, które chcą się nauczyć praktycznego podejścia do zarządzania innowacyjnymi projektami technologicznymi
 • Osób po studiach wyższych, które chcą zacząć realizować projekty technologiczne
 • Osób które miały już styczność (przynajmniej bazową) z zarządzaniem projektami
 • Osób, które w efektywny sposób chcą zarządzać swoimi startupami
 • Osób, które chcą zarządzać projektowaniem zaawansowanych rozwiązań biznesowych, które odpowiadają na potrzeby rynku
 • Osób, które chcą poznać najnowsze trendy w technologii i ich wykorzystanie w biznesie

 

 

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt w sprawie programu studiów:
Maria Parysz
maria.parysz@gmail.com
tel: 607 888 700

Kontakt w sprawach rekrutacyjnych:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa