Idee XX wieku. Szkoła filozoficzna Tadeusza Gadacza

KIEROWNIK STUDIÓW

prof. Tadeusz Gadacz, filozof, kierownik Katedry Filozofii Collegium Civitas, profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, redaktor naukowy Encyklopedii PWN; wykładowca m.in. na Hebrew University w Jerozolimie i na Uniwersytecie Katolickim w Louvain-la-Neuve. Autor licznych artykułów i opracowań naukowych m.in.: książki „Wolność a odpowiedzialność. Rosenzweiga i Levinasa krytyka Heglowskiej wolności ducha” (Kraków 1991), „O umiejętności życia” (Kraków 2007). Laureat Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, laureat Nagrody Edukacyjnej Prezydenta m. st. Warszawy dla Najlepszego Nauczyciela Akademickiego 2002 roku, laureat Nagrody „Nowych Książek” za redakcję naukową Encyklopedii Religii (PWN, Warszawa 2003). Obecnie przygotowuje kolejne tomy summy filozoficznej poświęconej historii filozofii XX wieku, której część pierwsza („Historia filozofii XX wieku. Nurty” tom 1) ukazał się w 2009 roku.

ZAJĘCIA PROWADZĄ M.IN:.

prof. Paweł Dybel, filozof, profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Stażysta i stypendysta wielu uczelni zagranicznych, w in.: Uniwersytetu w Heidelbergu (1978, 1980, 1982), Instytutu Nauk o Człowieku (Wiedeń, 1997), Uniwersytetu Humboldta (2000). Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych z dziedziny filozofii kultury, filozofii społecznej, psychoanalizy i teorii literatury oraz kilku książek, m.in.: „Ziemscy, słowni, cieleśni” (Warszawa 1989), „Freuda sen o kulturze” (Warszawa 1996), „Urwane ścieżki: Przybyszewski, Freud, Lacan” (Kraków 2005), „Granice polityczności” (wspólnie z Szymonem Wróblem, Warszawa 2008)

prof. Marek Maciejczak, profesor w Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zajmuje się filozofią języka i teorią poznania. Bada powiązanie doświadczenia, języka i pojęć. Autor: „Świat według ciała w ‚Fenomenologii percepcji’ M. Merleau-Ponty’ego” (Warszawa 2001), „Brentano i Husserl. Pytanie epistemologiczne” (Warszawa 2001), „Świadomość i sens. Kant, Brentano, Merleau-Ponty, Husser”l ( Warszawa 2007), „Intencjonalność znaczenie językowe”, Warszawa 2010, „Zwrot językowy w filozofii. Od Fregego do Searle’a”, Warszawa 2010.

dr Mikołaj Ratajczak, filozof, adiunkt w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, członek redakcji czasopisma naukowego Praktyka Teoretyczna. Zajmuje się filozofią polityczną, filozofią podmiotu i historią idei, w szczególności interesuje się zagadnieniem produkcji podmiotowości we współczesnym kapitalizmie, filozofią polityczną dobra wspólnego oraz problemem kryzysu. Autor licznych publikacji w polskich i międzynarodowych wydawnictwach naukowych. Przełożył na język polski m.in. Nierówności. Co da się zrobić? (razem z Maciejem Szlinderem, nagroda Economicus II stopnia za najlepszą książkę ekonomiczną 2017 roku w przekładzie), Rezultaty bezpośredniego procesu produkcji Karola Marksa i Rzecz-pospolitą Michaela Hardta i Antonio Negriego (razem z zespołem Praktyki Teoretycznej). Obecnie pracuje nad monografią poświęconą współczesnej włoskiej filozofii politycznej.

REKRUTACJA ONLINE

e-mail: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

Ważne: po wypełnieniu formularza rekrutacyjnego nasi Kandydaci mają możliwość płatności elektronicznej poprzez Payu. Po wybraniu opcji płatności przez Payu system samodzielnie wpisuje wszelkie dane do przelewu oraz kwotę przelewu.

Sprawdź dostępne zniżki w czesnym

Terminy wpłat czesnego

Czesne w całości za semestr:

• semestr zimowy: do 10 września
  • semestr letni: do 10 lutego

Raty (odpowiednio do):

• semestr zimowy: 10 września, 10 listopada, 10 grudnia,
  • semestr letni: 10 lutego, 10 kwietnia, 10 maja.

Osoby zakwalifikowane na studia podyplomowe po terminie wpłaty (po 10 września) dokonują wpłaty czesnego w ciągu 5 dni od daty ogłoszenia informacji o zakwalifikowaniu na studia.

Dane do przelewu:

Nazwa właściciela konta: Collegium Civitas