Gospodarka i biznes w Azji

Udostępnij strone

Rekrutacja Online  

Rekrutacja na ten kierunek została zakończona – sprawdź pozostałe kierunki podyplomowe!

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne
 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  październik 2017 r.

Azja to siła napędowa światowej gospodarki. Ten najludniejszy kontynent świata odpowiedzialny jest za znaczną część światowego wzrostu gospodarczego. Azja Wschodnia może się również pochwalić najbardziej spektakularnymi osiągnięciami w rozwoju społeczno-gospodarczym drugiej połowy XX w. i początku XXI w.

Rola gospodarek azjatyckich w erze globalizacji szybko rośnie, jednak bieguny wzrostu otoczone są często obszarami biedy. Państwa kontynentu znacząco się od siebie różnią w dynamice rozwojowej oraz w systemach gospodarczych i politycznych. Te różnice mają wymierny wpływ na potencjał ekonomiczny i możliwości współpracy.
Studia podyplomowe Gospodarka i biznes w Azji są przeznaczone dla osób zainteresowanych Azją, w szczególności w wymiarze gospodarczym oraz wszystkich osób planujących prowadzenie działalności gospodarczej w regionie.

Studia są przeznaczone dla osób zainteresowanych Azją, w tym Chinami i Azją Wschodnią, w szczególności w wymiarze gospodarczym oraz tych planujących prowadzenie działalności gospodarczej w regionie.

Cel studiów:

Studia umożliwiają zdobycie pogłębionej wiedzy z zakresu gospodarek azjatyckich, w szczególności Chin i Azji Wschodniej, mechanizmów rozwoju i transformacji, roli w gospodarce globalnej oraz środowiska biznesowego. Absolwent studiów podyplomowych zostanie wyposażony w wiedzę umożliwiającą zrozumienie procesów ekonomicznych zachodzących w Azji, także w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej.

 

 

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa