Finansowanie i rozwój start-upów

Trwa rekrutacja na studia zaczynające się w marcu 2020 r. – zapraszamy!

1. Rodzaj studiów:
    studia podyplomowe
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne
  3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    marzec 2020 r.

Studia podyplomowe „Finansowanie i rozwój start-upów (FiRSU)” są realizowane we współpracy z przedstawicielami środowisk inwestorskich, przedsiębiorców, ekosystemów start-upowych oraz z reprezentantami biznesu zajmującymi się tworzeniem i rozwojem start-upów. Oferta Collegium Civitas w tym zakresie odpowiada na potrzeby wszelkich środowisk biznesowych (firm, korporacji, grup kapitałowych) planujących uruchamianie nowych przedsięwzięć i ich skalowanie, jak i naukowo-badawczych, tworzących nowe technologie i szukających sposobów ich komercjalizacji. Są to studia skierowane również do osób, które planują założenie własnej firmy.

Kierunek ma wymiar praktyczny i realizowany jest głównie w oparciu o tzw. business case-y, prezentowane przez wykładowców-praktyków . Zajęcia są prowadzone w formie ćwiczeń, dyskusji grupowych, analiz faktycznych zdarzeń i sytuacji zaistniałych na rynku krajowym i zagranicznym. Słuchacze rozwijają kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia własnego biznesu.

Absolwenci kierunku zyskują swoisty rodzaj przewodnika, który pozwoli im płynnie poruszać się w zagadnieniach związanych z uruchamianiem, budową i rozwojem swoich biznesów (start-upów), ich finansowaniem i pozyskiwaniem inwestorów (m.in. aniołów biznesu), a także może pomóc uniknąć błędów, mających w przyszłości wpływ na powodzenie przedsięwzięcia.

Zdobędziesz wiedzę na temat:

• najnowszych trendów obecnych w środowiskach inwestorów oraz pomysłodawców projektów start-up;
  • środowiska inwestorów (kim są inwestorzy w Polsce, w co inwestują w Polsce, gdzie ich szukać i w jaki sposób);
  • środowisk pomysłodawców biznesów oraz start-upów (kim są innowatorzy i pomysłodawcy start-upów w Polsce, dlaczego pomysłodawcy nie znajdują inwestorów, dlaczego większość start-upów upada z czasem)

Otrzymasz praktyczne wskazówki, w jaki sposób:

• zaplanować budowę i rozwój start-upu krok po kroku (niezbędne kompetencje, zasoby, założenia);
  • przeprowadzić pierwsze wejście na rynek i weryfikację start-upu (komercjalizacja biznesu);
  • poszukiwać inwestorów oraz partnerów biznesowych (gdzie, jak i kogo zapraszać do biznesu, jak przygotować teaser inwestycyjny, prezentację biznesu oraz biznes plan, jak konstruować ofertę dla inwestora, jakim językiem opisywać swój start-up oraz jakie kluczowe informacje przekazać, w jaki sposób „sprzedawać” siebie i swój start-up, na jakie cechy u Pomysłodawcy biznesu zwraca uwagę inwestor, jakich wartości i zasobów szuka inwestor w start-upach);
  • prowadzić rozmowy i negocjacje z inwestorami (jak wygląda proces inwestycyjny, na czym polega due diligence, jak wykonywać wycenę biznesu itp.);
  • realizować proces wyjścia z inwestycji (rodzaje, kiedy, jak itp.).

Perspektywy zawodowe:

• Rozwój własnego biznesu
    Studia stają się drogowskazem, a także narzędziem, które może pomóc w rozwoju własnego biznesu, niezależnie od branży czy specjalizacji.
  • Planowanie i prowadzenie nowych projektów biznesowych
    Uruchamianie dużych strategicznych projektów biznesowych, które mogą stać się w przyszłości niezależnymi podmiotami. Otwieranie nowych biznesów i ich rozwijanie przez przedsiębiorców.
  • Doradztwo biznesowe
    Dla pomysłodawców młodych projektów i ośrodków zajmujących się inkubacją i akceleracją biznesów, a także komercjalizacją pomysłów na rynkach.

Możliwości pracy:

• własny start-up lub dołączenie do istniejących młodych biznesów na rynku;
  • huby, inkubatory i akceleratory, gdzie powstają i rosną młode biznesy;
  • podmioty zajmujące się inwestycjami start-up (fundusze, butiki, sieci inwestorskie itp.);
  • korporacje zajmujące się „corporate venture” z własnymi ośrodkami rozwoju start-up;
  • programy i instrumenty finansujące tego rodzaju projekty przez np. PFR czy NCBiR;
  • firmy konsultingowe zajmujące się doradztwem i coachingiem biznesowym.

Adresaci studiów

Studia są skierowane do:

• studentów i absolwentów uczelni, którzy planują lub są w trakcie tworzenia własnego start-upu;
  • młodych przedsiębiorców, którzy planują rozwój swojego biznesu i szukają inwestorów;
  • właścicieli istniejących biznesów, którzy planują pozyskanie kapitału inwestycyjnego i rozbudowę nowych projektów;
  • środowisk naukowych i ośrodków badawczych zajmujących się tworzeniem technologii i innowacji;
  • inkubatorów przedsiębiorczości, akceleratorów innowacji i ośrodków transferu technologii do biznesu.

REKRUTACJA ONLINE

email: rekrutacja@civitas.edu.pl