Finansowanie i rozwój start-upów

Udostępnij strone

REKRUTACJA NA TEN KIERUNEK ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kierunków, na które trwa rekrutacja.

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne
 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  jesień 2020 r.

Myślisz o założeniu start-upu, a może chcesz zajmować się uruchamianiem dużych strategicznych projektów biznesowych lub być doradcą w inkubatorach i akceleratorach? Na studiach podyplomowych Finansowanie i rozwój start-upów poznasz praktyczną stronę prowadzenia firmy. Uzyskasz wiedzę niezbędną w procesie uruchamiania, budowy i rozwoju biznesów, ich finansowania i pozyskiwania inwestorów.
 

Twoje 4 kroki do start-upu
1
Poznaj trendy
Poznasz najnowsze trendy obecne w środowiskach inwestorów oraz pomysłodawców projektów start-up. Prześledzisz środowiska inwestorów (kim są inwestorzy w Polsce, w co inwestują w Polsce, gdzie ich szukać i w jaki sposób), a także środowiska pomysłodawców biznesów oraz start-upów (kim są innowatorzy i pomysłodawcy start-upów w Polsce, dlaczego pomysłodawcy nie znajdują inwestorów, dlaczego większość start-upów z czasem upada).
2
Poznaj praktyczne wskazówki
Dowiesz się, jak zaplanować budowę i rozwój start-upu, jak przeprowadzić pierwsze wejście na rynek i weryfikację firmy, poszukiwać inwestorów oraz partnerów biznesowych, prowadzić rozmowy i negocjacje z inwestorami, a także jak realizować proces wyjścia z inwestycji.
3
Ucz się od praktyków
Będziesz uczyć się od praktyków: przedstawicieli środowisk inwestorskich, przedsiębiorców i ekosystemów start-upowych oraz reprezentantów biznesu zajmujących się tworzeniem i rozwojem start-upów. Od nich pozyskasz know-how oraz praktyczne wskazówki, które wykorzystasz we własnej działalności.
4
Ucz się w praktyce
Podczas warsztatów i ćwiczeń rozwiniesz kompetencje niezbędne do prowadzenia własnego biznesu. Zajęcia są prowadzone w formie ćwiczeń, dyskusji grupowych, analiz business case’ów, faktycznych zdarzeń oraz sytuacji zaistniałych na rynku krajowym i zagranicznym.

 

Atuty:

 • zdobędziesz kompleksową i praktyczną wiedzę związaną z założeniem i prowadzeniem start-upu
  – od wyboru formy prawnej firmy, przez analizę rynku i kompletowanie zespołu, business development i szukanie inwestorów, aż po wyjście z rynku;
 • Twoimi mentorami na drodze do start-upu będą praktycy biznesu – którzy podzielą się z tobą swoim doświadczeniem i sprawdzonymi rozwiązaniami;
 • otrzymasz wsparcie w stworzeniu własnego start-upu – uzyskasz szansę na otrzymanie dostępu do sieci kontaktów, ułatwiającej otwarcie i budowę start-upu;
 • wiedzę otrzymaną na studiach wykorzystasz w aż trzech obszarach – w rozwoju własnego biznesu, planowaniu i prowadzeniu nowych projektów biznesowych, a także w doradztwie biznesowym np. w zakresie komercjalizacji pomysłów czy inkubacji i akceleracji młodych firm.

 

 

Studia są skierowane do:

 • studentów i absolwentów uczelni, którzy planują lub są w trakcie tworzenia własnego start-upu;
 • młodych przedsiębiorców, którzy planują rozwój swojego biznesu i szukają inwestorów;
 • właścicieli istniejących biznesów, którzy planują pozyskanie kapitału inwestycyjnego i rozbudowę nowych projektów;
 • środowisk naukowych i ośrodków badawczych zajmujących się tworzeniem technologii i innowacji;
 • inkubatorów przedsiębiorczości, akceleratorów innowacji i ośrodków transferu technologii do biznesu.

 


 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa