Doradztwo zawodowe i coaching kariery

1. Rodzaj studiów:
    studia podyplomowe
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne
  3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    1 rok (2 semestry)
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    jesień 2021 r.

Celem studiów jest praktyczne przygotowanie do bycia profesjonalnym doradcą zawodowym oraz coachem kariery lub wzmocnienie osób pracujących w tym obszarze i wyposażenie ich w praktyczne narzędzia i niezbędne kompetencje. Dzięki tym unikatowym studiom uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne przy kierowaniu karierą, a także poznają skuteczne narzędzia wspierające ich pracę oraz podnoszące efektywność zawodową. Zajęcia umożliwiają zaplanowanie swojej własnej ścieżki kariery w ramach tych profesji, pod okiem doświadczonych ekspertów.
Studia mają charakter warsztatowy, dzięki wykorzystaniu interaktywnych metod szkolenia prowadzonych przez doświadczonych i odnoszących sukcesy praktyków.

Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu:

• stosowania technik i narzędzi wykorzystywanych w doradztwie zawodowym i coachingu kariery;
  • doboru metod rekrutacji i selekcji, wsparcia doradczego w procesie poszukiwania pracy, zmiany profesji/ścieżki kariery, w powrocie na rynek pracy;
  • stosowania przepisów prawnych, etyki, zintegrowanego systemu kwalifikacji i podstaw zawodoznawstwa;
  • budowania relacji i zasad współpracy z klientami;
  • przygotowania ścieżki kariery dla siebie – doradcy zawodowego / coacha kariery;
  • Personal Branding – dowiesz się jak zbudować swoją markę jako doradcy zawodowego/ coacha kariery i w jaki spsoób możesz pozyskać i utrzymać klientów;
  • wykorzystania narzędzi marketingu i PR w zakresie budowania kariery zawodowej;
  • tworzenia indywidualnego Planu Działania w doradztwie zawodowym;
  • coachingu kariery – roli, zadań i narzędzi; metod coachingu, motywacji i zarządzania zmianą;
  • tworzenia Strategii Realizacji Celów oraz Planu Kariery;
  • zapobiegania wypaleniu zawodowemu, pracoholizmowi, zaburzeniu równowagi w życiu osobistym i zawodowym w pracy doradcy zawodowego oraz coacha kariery.

Perspektywy zawodowe:
Świadome i jakościowe zarządzanie karierą staje się coraz istotniejszym aspektem nie tylko dla indywidualnego człowieka, lecz także dla otoczenia, w jakim funkcjonuje, dla pracodawców i organizacji kształtujących rynek pracy. Nie tylko rozwój wiedzy i kompetencji zawodowych ma znaczenie, ale rosnącą wartość zyskuje umiejętność kształtowania dodatkowych wartości, aktywizacji grup społecznych, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu.

Studia podyplomowe „Doradztwo Zawodowe i Coaching Kariery” otwierają możliwości pracy i rozwoju zawodowego jako Doradca Zawodowy lub Coach Kariery:

• w ramach indywidualnej praktyki zawodowej,
  • w Dziale HR w korporacjach,
  • w Urzędzie Pracy,
  • w organizacjach pozarządowych,
  • w Biurach Karier uczelni wyższych,
  • jako szkolny doradca zawodowy/doradca zawodowy pracujący z młodzieżą,
  • jako specjalista zajmujący się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i defaworyzowanych.

Adresaci studiów:

• początkujący, jak i praktykujący doradcy;
  • pracownicy działów HR, Biur Karier, Urzędów Pracy;
  • trenerzy;
  • menedżerowie HR, specjaliści HR;
  • pracownicy przedsiębiorstw, administracji i organizacji pozarządowych;
  • szkolni doradcy zawodowi;
  • psychologowie;
  • osoby zainteresowane coachingiem kariery;
  • osoby chce pogłębić i rozwinąć własne kompetencje i kierowanie karierą;
  • osoby zajmujące się doradztwem w różnych strukturach firm z sektora publicznego i niepublicznego;
  • osoby prowadzące własną działalność w zakresie doradztwa zawodowego i coachingu kariery.

pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki