Criminal Justice (podwójny dyplom z Anglia Ruskin University)

1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:
    stacjonarne
  3. Język wykładowy:
    angielski
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Socjologia

Interesujesz się kryminologią? Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tradycyjnych oraz alternatywnych form karania przestępców? Wybierz specjalność Criminal Justice – nową specjalność studiów w Collegium Civitas, której program został przygotowany we współpracy z uniwersytetem Anglia Ruskin (Cambridge).

Znani i cenieni praktycy – kryminolodzy z całego świata – zapoznają Cię z mechanizmami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz tworzenia polityki karnej w oparciu o wyniki przełomowych badań międzynarodowych. Nauczysz się, w jaki sposób dokonywać analizy problemów kryminologicznych, a także rozwiniesz umiejętności metodologiczne, niezbędne do planowania i przeprowadzania własnych badań empirycznych.

Zajęcia są prowadzone w języku angielskim, dzięki czemu masz możliwość ciągłego doskonalenia swoich kompetencji językowych.

Na zakończenie studiów otrzymujesz podwójny dyplom – Collegium Civitas i Anglia Ruskin University, dzięki czemu stajesz się bardziej atrakcyjny w oczach międzynarodowych pracodawców.
Zdobędziesz praktyczne umiejętności i kompetencje z zakresu:

• zastosowania nowoczesnej wiedzy kryminologicznej,
  • reagowania na przestępczość w jej wymiarze międzynarodowym;
  • przeprowadzania niezależnego badania empirycznego;
  • przygotowania i prezentacji wyników badania;
  • kreatywnego i innowacyjnego opracowania koncepcji zmian polityki penalnej.

Perspektywy zawodowe:

• krajowe instytucje wymiaru sprawiedliwości: policja, sądy, prokuratura, służby więzienne, a także służby socjalne i organizacje pozarządowe;
  • międzynarodowe instytucje zajmujące się współczesnymi problemami kryminologicznymi (m.in. Interpol, Europol, CEPOL, Amnesty International, Transparency International, Biuro ONZ ds. narkotyków i przestępczości, Międzynarodowy Trybunał Karny).

Atuty:

• masz możliwość ciągłego doskonalenia kompetencji językowych – wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim,
  • wykładowcy to specjaliści – znani i cenieni praktycy w dziedzinie kryminologii,
  • wybrane przedmioty są prowadzone przez visiting professors z uznanych ośrodków edukacyjnych za granicą;
  • konstrukcja programu studiów umożliwia Ci dalszy rozwój zawodowy związany z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz Anglii,
  • możesz skorzystać z interesujących ofert staży w krajowych i międzynarodowych instytucjach;
  • do Twojej dyspozycji jest atrakcyjny system stypendialny.

email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro