Coaching zdrowia

Udostępnij strone

KIEROWNIK STUDIÓW

Agata PodczaskaAgata Podczaska – właścicielka marki HAPPYMORE. Założycielka Instytutu HAPPYMORE (2007), którego głównym obszarem zainteresowań jest medycyna stylu życia, holistyczne podejście do zdrowia i dobrostanu oraz psychosomatyka. Instytut od początku swojej działalności prowadzi szkolenia i warsztaty promujące zdrowy styl życia w ramach Centrum Coachingu Zdrowia oraz od 2013 roku we współpracy z Collegium Civitas kształci Trenerów Zdrowia, na studiach podyplomowych z Coachingu Zdrowia i Żywienia. Autorka programu redukcji stresu PRO BALANCE, który realizowany jest w SPA, z którymi współpracuje od wielu lat.
Autorka programu i kierownik studiów podyplomowych SPA & Wellbeing Management. Kreatorka luksusowej marki HAPPYMORE SkinCare i HAPPYMORE Aroma, w ramach której tworzy najwyższej jakości kosmetyki profesjonalne do pielęgnacji skóry twarzy i ciała oraz personalizowaną aromaterapię dla obiektów SPA & wellness w Polsce i za granicą.

ZAJĘCIA PROWADZA M.IN.:

Anna Robak-Mielczarska, psycholog, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Master of NLP. Zajmuje się pomocą i diagnozą psychologiczną oraz coachingiem osób dorosłych.
Z Instytutem HAPPYMORE współpracuje od 2009 r. Doświadczenie zdobywała na oddziale somatycznym Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, gdzie zajmowała się pomocą pacjentom, diagnozą psychologiczną i diagnozą różnicową, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, dokąd trafiały osoby będące w różnorodnych trudnych sytuacjach życiowych oraz pracując ze studentami (SWPS, Collegium Civitas, Akademia Medyczna, Uniwersytet Śląski). Prowadzi również warsztaty – głównie dotyczące technik relaksacyjnych i rozwoju kompetencji osobistych.

Edyta Bracik, coach, trener i konsultant biznesu, ekspert komunikacji korporacyjnej. Od 7 lat praktykujący coach, specjalizuje się w coachingu biznesowym, posiada też doświadczenie w pracy z klientami indywidualnymi, prowadząc tzw. procesy life coachingowe. Lider śląskiego oddziału ICF w kadencji 2012/2013.  Z wykształcenia filolog i ekonomista. Absolwentka Międzynarodowych Studiów Menedżerskich potwierdzonych certyfikatem International Education Society w Londynie. Kompetencje osobiste pogłębiała poprzez udział w kilkuletnim projekcie rozwoju kadry menedżerskiej w międzynarodowej korporacji sektora finansowego. Wiedzę trenerską zdobyła w krakowskiej Szkole Trenerów prowadzonej przez Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania Matrik w oparciu o Brytyjskie Standardy Kompetencji w Zakresie Treningu, Uczenia się i Rozwoju.

dr Jacek Prusak,  jezuita, teolog, psychoterapeuta, publicysta, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Absolwent teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” w Warszawie oraz tzw. social work (pracy socjalnej) ze specjalnością kliniczną w Boston College (USA).

dr Bartosz Żukowski, adiunkt w Zakładzie Kognitywistyki Instytutu Psychologii UŁ. Autor książki: Esse est percipi? Metafizyka idei George’a Berkeleya, a także artykułów i przekładów z zakresu filozofii i kognitywistyki. Współpracuje z zagranicznymi ośrodkami badawczymi m.in. ze Szwecji, Niemiec i USA. W 2013 odbył staż naukowy w Lund University. Laureat Stypendium MNiSW dla Wybitnych Młodych Naukowców (2014) oraz Nagrody Naukowej Fundacji UŁ (2013).

 dr Grzegorz Juszczyk, dyrektor Biura Edukacji Zdrowotnej Grupy LUX MED, odpowiedzialnego za prowadzenie analiz stanu zdrowia pracowników oraz planowanie i wdrażanie działań profilaktycznych dla klientów Grupy. Adiunkt Zakładu Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalizujący się w badaniu stanu zdrowia osób aktywnych zawodowo oraz metodologii wdrażania programów profilaktycznych w firmach.

inż. Dorota Łapa, dietetyk, specjalista dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Moderator Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz naturalnej diety ZdrowyPrzedszkolak.org .Założycielka Centrum Naturalnego Odżywiania Orkiszowe Pola w Poznaniu. Absolwentka Kierunku Fizjologia Żywienia Człowieka, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Instytucie Avicenny z Francji. Z zawodu jest dietetykiem i pielęgniarką oraz zajmuje się aktywną promocją zdrowia i zdrowego stylu życia poprzez liczne działania edukacyjne. Od lat kształci się w najróżniejszych kierunkach związanych z dietetyką i medycyną naturalną, m.in. w ziołolecznictwie, TCM, medycynie św. Hildegardy, teoriach dotyczących diagnostyki alergii i nietolerancji pokarmowej.

Małgorzata Zembowicz, psycholog / specjalista terapii uzależnień, posiada doświadczenie zarówno w pracy klinicznej oraz pracy w ośrodkach terapii uzależnień, jak również w pracy trenera. Pracuje w bezpośrednim kontakcie z pacjentem zarówno w formie konsultacji indywidualnych jak i terapii grupowej, prowadzi zajęcia psychoedukacyjne oraz grupy wsparcia. W swojej pracy stara się szukać kompleksowych rozwiązać, pozwalających nie tylko na rozwiązanie pojedynczego problemu lecz również na podnoszenie jakość życia we wszystkich jego obszarach.

Aurelia Dembińska, psychoonkolog – trener i superwizor Simonton Cancer Center w Kalifornii, superwizor i terapeuta Racjonalnej Terapii Zachowania – certyfikaty nadane przez twórcę RTZ-u profesora Maxie C.Maultsby’ego z Howard University oraz Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w psychoterapii indywidualnej i grupowej oraz w prowadzeniu szkoleń i warsztatów z Racjonalnej Terapii Zachowania i Psychoonkologii. Jest absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Iwona Tarnowska, holistyczna fizjoterapeutka. Kieruje się zasadą leczenia człowieka a nie tylko jego dysfunkcji. Wspiera pacjentów w procesie rozwoju świadomości ciała  i dostrzeganiu wpływu emocji na tworzenie się nawyków ruchowych. Doradca medyczny w programie Responsive Engagement of the Elderly promoting Activity and Customized Health. Absolwentka Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Toruniu i licznych szkoleń w kraju i za granicą. Od prawie 20 lat ćwiczy Tai-Chi, dzięki któremu zwraca szczególną uwagę na leczenie zaburzeń wzorca oddechowego.

Zajęcia na studiach prowadzą wykładowcy z Collegium Civitas oraz wyspecjalizowani trenerzy współpracujący z Instytutem HAPPYMORE.
Wśród prowadzących są wykładowcy akredytowani i prowadzący zajęcia zgodnie ze standardami i etyką ICF (International Coach Federation).

REKRUTACJA ONLINE


Kontakt:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel. 22 656 71 89
email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa