Coaching systemowy

Udostępnij strone

REKRUTACJA NA TEN KIERUNEK ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kierunków, na które trwa rekrutacja.

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne
 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  jesień 2020 r.

Studia podyplomowe Collegium Civitas we współpracy z Centrum Life Coaching Polska

Pracujesz już jako coach lub wspierasz ludzi w ich rozwoju jako trener? Poszerz swoje kompetencje o podejście systemowe na studiach podyplomowych Coaching Systemowy. Zdobędziesz umiejętności w zakresie prowadzenia indywidualnej rozmowy i sesji z poziomu systemu, z którym połączony jest klient, pracy z zespołem czy interwencji w organizacjach.
 

 

Studia podyplomowe realizowane we współpracy z Centrum Life Coaching Polska.

 

Twoje 4 kroki do pracy coacha
1
Poznaj „mądrość” systemu
Podejście systemowe opiera się na postrzeganiu klienta, zespołu czy organizacji jako części większej całości, w której istotną funkcję pełnią istniejące między jednostkami relacje i więzi. Podlegają one pewnym dynamikom i zasadom, a ich znajomość otwiera drogę do trwałych zmian, do nowych rozwiązań, których z poziomu symptomu jednostki lub myślenia przyczynowo-skutkowego – nigdy byśmy nie odkryli. „Mądrość” systemu jest coraz bardziej uznawana i wykorzystywana w pracy terapeutycznej, coachingowej czy przywódczej.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Poznasz narzędzia, techniki i modele do pracy coachingowej, zespołowej i przywódczej w ujęciu systemowym, dowiesz się, jak wdrażać różne interwencje systemowe. Nauczysz się wykorzystywać ciało, ruch i oddech jako przygotowanie do pracy z sygnałami systemu.
3
Ucz się od praktyków
Uczysz się od coachów, certyfikowanych terapeutów systemowych, ekspertów pracujących metodą ustawień Berta Hellingera. Oni wprowadzą Cię w praktyczne aspekty pracy coacha systemowego, pomogą Ci poszerzyć warsztat pracy o podejście systemowe. Przy ich pomocy rozwiniesz umiejętności potrzebne w interwencjach systemowych.
4
Ucz się w praktyce
Wiedzę teoretyczną ćwiczysz w praktyce podczas prezentacji, demo, dyskusji, sesji na forum, ćwiczeń w parach i podgrupach, w ramach doświadczenia „bycia” reprezentantem, doświadczenia z perspektywy coacha i klienta. Wykonujesz zadania nakierowane na Twój własny rozwój. Masz także możliwość prowadzenia interwencji systemowej pod okiem superwizora. Indywidualny feedback od prowadzących gwarantowany.

 

Atuty:

 • w ciągu dwóch semestrów zdobędziesz niezbędne kompetencje do tego, aby pracować w podejściu systemowym
  – nowe umiejętności intensywnie trenujesz podczas zajęć warsztatowych, przeprowadzisz także interwencję systemową pod opieką trenera;
 • wiedzę zdobytą na zajęciach połączysz z rozwojem własnym – doświadczysz i zrozumiesz, jak działa Twój własny system, nauczysz się, w jaki sposób możesz wykorzystywać wiedzę o systemie w praktyce zawodowej;
 • podejście systemowe zastosujesz nie tylko w pracy z klientem indywidualnym, ale także z organizacjami i firmami – dowiesz się, jak zastosować coaching systemowy w rozwoju zawodowym, jak pracować z zespołem, jak działają prawa systemowe w organizacji oraz jak wygląda powiązanie systemów rodzinnych i organizacyjnych klienta w kontekście firm rodzinnych.

 

Zostań coachem systemowym. Zdobędziesz kompetencje w zakresie:

 • wykorzystania dynamiki systemu w rodzinie, firmie, zespole, organizacji;
 • zastosowania technik systemu w pracy indywidualnej (praca z figurkami i przedmiotami) oraz grupowej (praca z reprezentantami systemu);
 • wdrażania różnych interwencji systemowych;
 • oceniania różnic między coachingiem systemowym a inni formami wspierania.

 


 

Studia są przeznaczone dla osób, które chcą poszerzyć swój warsztat pracy o ujęcie systemowe, tj.:

 • coachów;
 • terapeutów;
 • trenerów;
 • facilitatorów.

 

Partner

kierunku

 


 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa