Coaching i psychologia społeczna

REKRUTACJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne
  3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Socjologia

W semestrze zimowym r. ak. 2020/2021 uczymy online.

„Kultura zjada strategię na śniadanie”, ten słynny cytat Petera Druckera sprzed 30 lat sprawdził się w rzeczywistości pandemii. COVID-19 pokazał, które organizacje są kulturowo przygotowane na zmiany i łatwo dostosowują się do warunków VUCA (volatility, uncertainty, complexity, ambiguity) oraz jak istotna jest rola lidera-coacha dla efektywności zespołu. Sytuacja pandemii to nie tylko wielki reset treści podręczników zarządzania, lecz również ogromny sprawdzian dla każego managera i organizacji. Zdobądź wiedzę i umiejętności z socjologii i psychologii społecznej na poziomie jednostki, zespołu i organizacji niezbędne do sprawnego diagnozowania, budowania i zmiany kultury swojej organizacji, a wraz z nią zmiany kultury pracy całego zespołu oraz lidera.

Twoje 5 kroków do kariery
Poznaj trendy
Kultura organizacji to bardzo ważny element przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa, nowoczesnego zarządzania, kierowania zespołem i umiejętności przywódczych. Dowiesz się, jak wykorzystać wiedzę i umiejętności coachingowe w codziennej pracy w skrajnie nieprzywidywalnym środowisku, osiąganiu celów czy zarządzaniu poczuciem psychologicznego bezpieczeństwa zespołu. Poznasz także zagadnienie dynamiki zachowań organizacyjnych. Zdobędziesz wiedzę z zakresu psychologii i antropologii organizacji.
Poznaj techniki i narzędzia
Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie diagnozowania kultury organizacji, zmiany kultury, komunikacji i budowania relacji w zespole, budowania zaufania i poczucia przynależności, tworzenia meta narracji dla zespołów w zmianie, projektowania rytuałów, pracy z osiąganiem celów w skrajnie nieprzewidywalnym środowisku. Zdobędziesz także umiejętności coachingowe, niezbędne do kierowania zespołem i budowania dobrostanu zespołu.
Ucz się od praktyków
Na zajęciach uczysz się od praktyków – specjalistów i mentorów z obszaru kultury oraz psychologii organizacji. Większość zajęć będzie prowadzona w trybie warsztatowym wypełnionym ćwiczeniami. Oprócz tego w specjalnej sekcji poznasz założycieli organizacji, którzy opowiedzą Ci o swoich doświadczeniach związanych z budowaniem kultury opartej na zaufaniu i poczuciu przynależności.
Ucz się w praktyce
Zajęcia na specjalności Coaching i psychologia społeczna to przede wszystkim bardzo dużo praktyki, prawdziwych studiów przypadków i ćwiczeń. Przyswajasz wiedzę, która pochodzi od organizacji, które odnalazły swoją drogą i są wzorem dla innych. Wiedzę, która często wyprzedza teorię. Ogromnym atutem jest to, że zdobyte umiejętności wykorzystasz do zmiany własnego sposobu pracy i w swojej organizacji, będąc coachem dla innych i dla samego siebie.
Buduj swoje CV
Specjalność Coaching i psychologia społeczna daje Ci możliwość zdobycia konkretnych i umiejętności, które możesz wykorzystać w praktyce w swojej codziennej pracy lub we własnej firmie lub organizacji. To są cenne punkty w Twoim CV.

Atuty:

• uczysz się od praktyków w nowej specjalności – oni będą Twoimi mentorami i wprowadzą Cię w praktykę pracy osoby odpowiedzialnej za kulturę organizacji;
  • zdobędziesz wiedzę merytoryczną niezbędną w pracy z zespołami w firmach i w ramach własnej działalności – poznasz zagadnienia tworzenia kultury organizacji zwiększającej efektywność członków zespołu oraz funkcjonowania zespołów i liderów;
  • zdobędziesz interdyscyplinarne kompetencje w zakresie kultury organizacji, wytyczania celów, projektowania rytuałów – to oznacza jeszcze więcej możliwości znalezienia ciekawej pracy;
  • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Centrum Karier przez cały czas trwania studiów;
  • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
  • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
  • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

Jesteśmy także online

• od 26.03.2020 odbyło się ponad 3386 zajęć online, w tym 1348 wykładów i 2038 ćwiczeń, po polsku i angielsku, a także 1772 lektoraty, zajęcia online przeprowadziło 200 wykładowców;
  • większość zajęć realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
  • trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość;
  • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno w siedzibie uczelni, jak i online.

Gdzie możesz pracować po studiach:

• działy HR (specjalista ds. rozwoju pracowników, coach, trener, mentor);
  • specjalista ds komunikacji wewnętrznej;
  • specjalista Employer Branding;
  • zarządy firm/instytucji (rozwój umiejętności interpersonalnych);
  • firmy szkoleniowo-konsultingowe;
  • własna działalność (trener, mentor, konsultant).

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa