Biznes i gospodarka w Azji

REKRUTACJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:
    niestacjonarne
  3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Stosunki międzynarodowe

W semestrze zimowym r. ak. 2020/2021 uczymy online.

Jesteś zainteresowany współczesną Azją i dynamiką tamtejszych gospodarek? Wybierz specjalność Biznes i gospodarka Azji z lektoratem z języka chińskiego lub arabskiego. Nie tylko poznasz realia tego różnorodnego regionu, ale także nauczysz się poruszać w świecie azjatyckiego biznesu.

Twoje 5 kroków do kariery
Poznaj trendy
Zdobędziesz aktualną wiedzę na temat społeczno-politycznych i ekonomicznych realiów współczesnego świata i Azji, gospodarek i otoczenia biznesu poszczególnych państw regionu (Japonia, Chiny, Korea, Indie). Poznasz styl azjatyckiego biznesu i tematy tabu.
Poznaj techniki i narzędzia
Nauczysz się stosować strategie negocjacyjne, skuteczne w relacjach z Azjatami, dowiesz się, jak budować relacje i jak skutecznie się komunikować.
Ucz się od praktyków
Uczysz się od najlepszych znawców Azji, praktyków z bogatym doświadczeniem w dyplomacji i organizacjach międzynarodowych, ekspertów prowadzących działania biznesowe z krajami Azji. Oni wprowadzą Cię w praktyczne aspekty współpracy z tym regionem.
Ucz się w praktyce
Zdobędziesz praktyczną wiedzę podczas licznych zajęć warsztatowych, ćwiczeń, projektów. Będziesz analizować biznesowe case studies.
Buduj swoje CV
Warsztaty i zajęcia w Collegium Civitas zostały opracowane tak, abyś już na studiach mógł zdobyć podstawowe kompetencje, które wykorzystasz w pracy. Możesz je wpisać do CV i opowiedzieć o nich na rozmowie rekrutacyjnej.

Atuty:

• zdobędziesz wszechstronną wiedzę nt. Azji i jej różnorodności
    – odkryjesz kontynent od Azji Centralnej, świat arabski i subkontynent indyjski oraz Azję Południowo-Wschodnią;
  • nauczysz się języka chińskiego lub arabskiego;
  • poznasz kultury Azji oraz przygotujesz się do prowadzenia biznesu – zdobędziesz wiedzę z zakresu wyzwań geopolitycznych i ekonomicznych oraz działań biznesowych, poznasz różnice między biznesem europejskim i azjatyckim, prześledzisz polityczne i gospodarcze relacje Polski z państwami azjatyckimi;
  • część studiów możesz zrealizować za granicą i w ten sposób lepiej poznać kulturę danego kraju – możesz studiować na uczelniach partnerskich w Turcji i Gruzji (w ramach programu Erasmus+) oraz Kazachstanie, Kirgistanie, Korei, Libanie lub na Tajwanie (poza programem Erasmus+);
  • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Centrum Karier przez cały czas trwania studiów;
  • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
  • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

Jesteśmy także online

• od 26.03.2020 odbyło się ponad 3386 zajęć online, w tym 1348 wykładów i 2038 ćwiczeń, po polsku i angielsku, a także 1772 lektoraty, zajęcia online przeprowadziło 200 wykładowców;
  • większość zajęć realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
  • trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość;
  • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno w siedzibie uczelni, jak i online.

Gdzie możesz pracować po studiach:

• firmy eksportowe działające na rynkach azjatyckich;
  • azjatyckie firmy obecne w Polsce (Samsung, LG, Bank of China);
  • sektor usług i turystyki, obsługa klientów z państw Azji;
  • oddziały administracji publicznej współpracujące z inwestorami z Azji;
  • organizacje międzynarodowe i placówki dyplomatyczne;
  • polskie placówki dyplomatyczne w Azji.

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa